Poszukiwani sprawcy rozboju. Napadli i okradli staruszka przy ogródkach na Otylii

Rudzcy kryminalni poszukują sprawców rozboju na starszym mężczyźnie. 69-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej został napadnięty i okradziony w okolicach ogródków działkowych na Otylii. Wizerunek sprawców zarejestrowały kamery monitoringu sklepowego.

Policja Ruda Śląska
Poszukiwany rozbojarz uchwycony przez monitoring

Jak wynika z prowadzonego postępowania - sprawcy wzięli sobie na cel jadącego na rowerze elektrycznym 69-letniego mężczyznę i podążali za nim. Gdy ten wszedł do sklepu kupić wodę - obserwowali go, po czym podążyli za nim w kierunku ogródków działkowych na Otylii.

- Po wyjściu ze sklepu mężczyzna udał się na ogródek działkowy. Sprawcy poszli za nim. Tam go dopadli. Jeden ze sprawców przydusił schorowanego staruszka i zrzucił go z roweru. Poza rowerem zabrał mu też saszetkę z pieniędzmi i telefon komórkowy - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Do zdarzenia doszło w drugiej połowie sierpnia na terenie ogródków działkowych przy ulicy Otylii. Sprawca z towarzyszącym mu mężczyzną byli widziani również w okolicach ulicy Katowickiej. Najprawdopodobniej pochodzą z Świętochłowic.

- Wizerunek sprawcy został wcześniej nagrany przez kamery monitoringu jednego z pobliskich sklepów. Śledczy dążą do ustalenia tożsamości widocznego na zdjęciach mężczyzny lub jego kolegi - dodaje Ciozak.

Na zdjęciach widzimy mężczyznę w białej koszulce z napisem EA7 -to najprawdopodobniej on, chwilę po opuszczeniu sklepu dokonał rozboju na 69-letnim rudzianinie, doprowadzając go do bezbronności i kradnąc na jego szkodę rower elektryczny, telefon i saszetkę z pieniędzmi. Drugi widoczny na zdjęciach mężczyzna, to jego wspólnik.

Osoby, które są w stanie pomóc w ustaleniu ich danych - proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, telefon: 47 854 1280, 798 031 810, mail: kryminalny@ruda.ka.policja.gov.pl lub za pośrednictwem anonimowej skrzynki mailowej – Powiadom nas, dopisując „rozbój Otylii”

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon