Poranny "nalot" i podrabiana odzież na targu w Wirku

Nie pierwszy to raz, gdy na targowisku wpada osoba handlująca podrabianym towarem. Dziś policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi odwiedzili Wirek. Wiadomo - czwartek - dzień targowy. Zatrzymali 28-latkę z Bytomia.

Kobieta oferowała na stoisku różną odzież znanych marek - koszulki, spodnie, bluzy, majtki, skarpetki - wszystkie opatrzone znakami towarowymi popularnych firm.

- W sumie policjanci zabezpieczyli u 28-letniej bytomianki 760 sztuk odzieży - informuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Oceniono, że oferowana odzież była wątpliwej jakości. I choć można mówić o "społecznej akceptacji" sprzedaży i również kupna podrabianych produktów znanych, drogich marek - przepisy są tu jednoznaczne. Zgodnie z art. 305 Ustawy Prawo Własności Przemysłowej za handel podrobionym towarem grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat. Do tego grzywna ustalona przez rzeczoznawców, której wysokość oszacują przedstawiciele poszkodowanych firm - właścicieli znaków towarowych.

Policja zabezpieczyła blisko 200 sztuk podrabianej odzieży

Może Cię zainteresować:

Spodnie, bluzy i koszulki znanych marek na wireckim targu - 40-latka sprzedawała podróbki

Autor: Jacek Skorek

26/03/2023

Podrobki kmp

Może Cię zainteresować:

Sprzedawały podróbki znanych marek w Internecie. Dwie młode rudzianki zatrzymane

Autor: Rudzianin

18/03/2021

Podrobki

Może Cię zainteresować:

Podróbki na targu.

Autor: Rudzianin

05/03/2021

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon