Sprzedawały podróbki znanych marek w Internecie. Dwie młode rudzianki zatrzymane

Damskie obuwie sportowe, koszulki i dresy znanych marek - w okazyjnej cenie. Dwie młode rudzianki handlowały nimi na portalach ogłoszeniowych. Do wczoraj.

Podrobki kmp

Oferowane przez kobiety produkty Adidasa, Nike, Levis'a czy Conversa'a na pierwszy rzut oka przypominały oryginały, ale za dużo niższą cenę. Internetowy interes się kręcił do czasu, gdy jeden z klientów, który zamówił przesyłkę, nie był... zadowolony z ich "oryginalności". I powiadomił policję.

- Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z rudzkiej komendy uzyskali informację, że dwie kobiety z terenu Rudy Śląskiej oferują do sprzedaży towar z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. W trakcie kontroli ich mieszkań natrafili na „lewą” damską odzież i obuwie - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z rudzkiej Policji.

20-to i 25-latka miały w mieszkaniach kilkadziesiąt sztuk podrobionych, luksusowych towarów. Bliższa analiza wykazała, że jakościowo znacznie odbiegały od produktów marek, za które rzekomo uchodziły. Łączną wartość strat poniesionych przez producentów ustalą ich przedstawiciele, a przedsiębiorczym rudziankom grozi grzywna, a nawet pozbawienie wolności do 2 lat.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karta bankomatowa

Trochę się bał, ale kradł dalej. Odpowie za 19...

Whatsapp

Szczotka za prawie 2900 złotych. Kolejna...

Podrobki

Podróbki na targu.

Rozboj

Pobili za logo.

Podrobki2

Sprzedawał podróbki. Wpadł przez pady do konsol.

Oszusci internet

Plaga internetowych przestępstw. Kolejni...

Bezpieczne przejscia

Niebezpieczne przejścia dla pieszych w Rudzie...