Policjanci z Rudy Śląskiej wraz z SOK-istami złapali dwóch złodziei

Wspólne działania rudzkiej policji i Straży Ochrony Kolei mają na celu eliminację przestępczości na terenach kolejowych. Tym razem, w trakcie dwudniowych działań, udało się namierzyć złodziei, którzy próbowali ukraść kolejowy kabel.

- W trakcie ich realizacji, policjanci z rudzkich komisariatów i funkcjonariusze SOK-u z posterunku w Gliwicach, zwracali szczególną uwagę na ewentualne próby dewastacji, wandalizmu, nanoszenia na elewacje budynków kolejowych graffiti, włamań do wagonów kolejowych oraz kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. Podczas działań zatrzymano dwóch mieszkańców Świętochłowic w wieku 44 i 27-lat, którzy na terenie dzielnicy Chebzie próbowali ukraść kabel służący do transmisji danych pomiędzy nastawniami kolejowymi - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Choć brzmi to niegroźnie - przecięcie kabla spowodowało zakłócenie łączności między automatycznymi nastawami kolejowymi, co mogło doprowadzić do wypadku na torach.

- Sprawcy zostali złapani na gorącym uczynku, gdy po przecięciu próbowali go wyrwać z ziemi. Uszkodzenie tego kabla spowodowało utrudnienia w kursowaniu pociągów. Śledczy z rudzkiej jedynki zabezpieczyli dowody i przedstawili sprawcom zarzuty zniszczenia kolejowej linii telekomunikacyjnej powodując utrudnienia w jej działaniu, za co grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności - dodaje Ciozak.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon