Pochwalcie się swoją ulubioną książką i zostańcie bohaterami Stacji Biblioteka w Rudzie Śląskiej

Wielbicieli książek zaprasza do wspólnej zabawy rudzki magistrat. Akcja 65 książek na 65-lecie Rudy Śląskiej ma pokazać, jak rudzianie kochają czytać. By wziąć udział w zabawie wystarczy napisać kilka zdań o swojej ulubionej lekturze i wysłać na na urzędowego maila lub dostarczyć osobiście. Wybrani autorzy wezmą udział w sesji zdjęciowej, a ich zdjęcia i ulubione książki będą prezentowane w Stacji Biblioteka.

Stacja biblioteka ruda slaska

Jeszcze do jutra można zgłaszać swoje propozycje ulubionych lektur, spośród których komisja wybierze 65 najciekawszych. W akcji może wziąć udział każdy rudzianin lub osoba spoza miasta zarejestrowana jako czytelnik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej, bez względu na wiek.

– Rudzianie bez wątpienia lubią czytać, a w naszym mieście możemy pochwalić się bogatym księgozbiorem Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także pięknymi filiami umieszczonymi w zabytkowych przestrzeniach ze sztandarowym obiektem - Stacją Biblioteka – mówi Krystian Gałuszka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej. - Akcja 65 książek na 65 lat Rudy Śląskiej to wyjątkowe uczczenie urodzin naszego miasta, ale też finał tygodnia bibliotek, który rozpoczyna się Dniem Bibliotekarza obchodzonym 8 maja. Mam nadzieję, że mieszkańcy skorzystają z naszego zaproszenia i pokażą swoje ukochane lektury.

Uczestnik musi do 25 kwietnia, w godzinach pracy urzędu, dostarczyć do Wydziału Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (pokój 325 budynku A przy placu Jana Pawła II 6) podpisaną kartę zgłoszenia. Kartę zgłoszenia dla osoby niepełnoletniej podpisuje rodzic bądź opiekun prawny.

– Uczestnicy zabawy będą mogli zaprezentować książki, które są dla nich szczególnie ważne, a przez to są również ważne dla miasta, bo miasto to ludzie – mówi Michał Pierończyk, prezydent miasta. – Szczególnie zależy nam na promocji tytułów, które dotyczą Rudy Śląskiej, historii miasta, tradycji i kultury, a także ludzi, którzy mieli wpływ na rozwój tego miejsca. Mam nadzieję, że dzięki temu wydarzeniu stworzymy wyjątkowy zbiór książek, z którymi rudzianie są najbardziej zżyci.

Sesje zdjęciowe przeprowadzi studio Aproduction Agnieszki Rolnik (ul. Górna 81a w Bielszowicach) 27 kwietnia (sobota) w godz. od 8.00 do 14.00, 28 kwietnia (niedziela) w godz. od 14.00 do 20.00 oraz 30 kwietnia (wtorek) w godz. od 14.00 do 20.00.

Wybrane z każdej sesji zdjęcie zostanie wydrukowane w formacie A3.

– W ten sposób powstanie cykl 65 fotografii pasjonatów literatury z ich ulubionymi książkami, które pokażemy podczas spotkania w Stacji Biblioteka 15 maja o godz. 18.00 – mówi Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta. - Po wydarzeniu uczestnicy otrzymają swoje fotografie na własność.

Zdjęcia uczestników i ich ulubionych książek zostaną przedstawione 15 maja br. na specjalnej wystawie w Stacji Biblioteka.

Maile z opisem swojej ulubionej książki wysyłajcie na adres media@ruda-sl.pl.

Ogrodek ze smakiem ruda slaska 2

Może Cię zainteresować:

Miejskie Przedszkole nr 40 z Rudy Śląskiej wygrało "Ogródek ze smakiem"

Autor: Jacek Skorek

24/04/2024

Michal Pieronczyk

Może Cię zainteresować:

Pierończyk wygrał z rekordowym poparciem. Teraz czas na układanki w radzie

Autor: Michał Wroński

22/04/2024

Silesian open jujitsu1

Może Cię zainteresować:

37 medali rudzkich zawodników ju-jitsu

Autor: Jacek Skorek

15/04/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon