Plac zabaw przy przedszkolu w Nowym Bytomiu już cieszy najmłodszych. Kosztował ponad 157 tysięcy z budżetu obywatelskiego

Uroczyste przecięcie wstęgi już za nami, teraz czas korzystać z atrakcji nowego placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 17 w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu. Zbudowany z kasy budżetu obywatelskiego był marzeniem przedszkolaków.

W we wniosku projektu stworzenia za pieniądze z obywatelskiej kasy placu zabaw pisano o braku takowych dla najmłodszych - do 7 lat.

- Dostępne w okolicy place zabaw są przygotowane z myślą o starszych dzieciach, przez co te najmłodsze w wieku do 7 lat często nie są w stanie swobodnie korzystać z dostępnych tam atrakcji. Trudność w korzystaniu z tego rodzaju placów jest spowodowana niedostosowaniem poszczególnych urządzeń do potrzeb najmłodszych mieszkańców oraz korzystanie z przestrzeni w sposób bardziej "dynamiczny" przez starsze dzieci - pisali autorzy projektu.

I udało się. Projekt zyskał akceptację i Miejskie Przedszkole, za pieniądze nie miejskie, ale obywatelskie, ma nowy plac zabaw. Nieco ponad 157 tysięcy złotych zapewniło odnowienie starego, wysłużonego już miejsca do rozrywki.

Plac zabaw będzie w założeniu również ogólnodostępny. Od godziny 16.30-20.00. W wakacje, jeśli przedszkole będzie akurat pełnić dyżur - w tych samych godzinach. A kiedy będzie miało wolne - każdy może przyjść i korzystać od 10.00-20.00. Idea obywatelskości została więc poniekąd zachowana.

Tartan będzie odnowiony z pieniędzy budżetu obywatelskiego

Może Cię zainteresować:

Budżet obywatelski - Ruda Śląska miastem boisk i placów zabaw. Czyli jak gmina własne zadania spuszcza na mieszkańców

Autor: Jacek Skorek

26/09/2023

Wkrótce głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego

Może Cię zainteresować:

Projekty budżetu obywatelskiego 2024 w Rudzie Śląskiej zweryfikowane. Co ciekawego na liście?

Autor: Jacek Skorek

07/08/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon