Pijanych kierowców nie brakuje na naszych drogach. Akcje "Trzeźwość" zbierają swoje żniwo

W poniedziałek 21 czerwca 2021 w ciągu kilku godzin mundurowi z drogówki ujawnili, aż 4 pijanych kierowców. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" mieli od 0,27 do 2,85 promila alkoholu w organizmie. Grozi im utrata prawa jazdy i kara grzywny, a nawet do 2 lat więzienia

Chorzow pijany kierowca

Pomimo apeli oraz szeregu działań podejmowanych przez rudzkich policjantów, nadal zdarzają się osoby, które świadomie decydują się kierować pojazdami, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu.

W poniedziałek w ciągu kilku godzin mundurowi z drogówki ujawnili, aż 4 pijanych kierowców. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" mieli od 0,27 do 2,85 promila alkoholu w organizmie. Grozi im utrata prawa jazdy i kara grzywny, a nawet do 2 lat więzienia.

Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać, że pijani za kółkiem stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia swojego, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Rudzcy policjanci szczególnie w poniedziałki rano prowadzą działania „Trzeźwość”, mające na celu wyeliminowanie takich osób z naszych ulic.

- Wiemy, że zdarzają się kierowcy skrajnie nieodpowiedzialni, świadomie decydujący się na kierowanie pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości. Dlatego w poniedziałek od rana policjanci dokonywali wyrywkowych kontroli trzeźwości - komentują policjanci

Mundurowi wyposażeni w alkomaty i jednorazowe ustniki pojawili się już przed 6.00 na kilku głównych ulicach Rudy Śląskiej. Wynikiem ich pracy było wyeliminowanie z ruchu, aż czterech kierowców w których organizmach znajdował się alkohol. Dwóch z nich miało poniżej pół promila, które jest granicą pomiędzy wykroczeniem, a przestępstwem i odpowiedzą przed sądem za wykroczenie, trzeci miał 0,75, a czwarty, który spowodował kolizję miał, aż 2,85 promila. Dwóch ostatnich zakwalifikowało się na postępowanie karne, grozi im kara pozbawienia do lat 2.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

kontrola trzeźwości

Akcja trzeźwość dziś w Rudzie Śląskiej

kampania #Niebajka o porwaniu

Rusza kampania #Niebajka o porwaniu

pieszy z telefonem

Zakaz korzystania z telefonu przez pieszych

Kontrola policji (zdjęcie ilustracyjne)

49-latek jechał w nocy jedną z ulic Rudy Śląskiej zygzakiem

Od dziś do 2. listopada - policyjna akcja Wszystkich Świętych 2022

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach

Zdjęcie ilustracyjne

Wyrodny syn znęcał się nad 87-letnią, schorowaną matką

knkurs "Policjant, który mi pomógł"

Rusza konkurs „Policjant, który mi pomógł”