Park przy Hallera wypiękniał. Choć odwiedzających niewielu

Dzięki rewitalizacji na mapie Nowego Bytomia pojawiło się kolejne ładne miejsce. Park przy ulicy Hallera na pewno warto odwiedzić, choćby na chwilę. Nowe alejki, oświetlenie, ogród sensoryczny, a nawet siłownia i plac zabaw. Z gorszych informacji - przywrócenie go do życia kosztowało 4,6 miliona złotych.

Park został oddany do użytku z końcem sierpnia. Jednak wielu spacerowiczów tam nie widać. Dla ożywienia - wczoraj odbyła się tam impreza „Barwy jesieni na Trakcie Rudzkim” - akcja edukacyjna z warsztatami, grami i zabawami dla najmłodszych.

– Zależy nam, żeby dzieci odwiedzały go jak najczęściej, dlatego postanowiliśmy zorganizować akcję edukacyjną skierowaną do uczniów z klas 1-3 rudzkich szkół, znajdujących się w okolicy parku. W akcję włączyła się Szkoła Podstawowa nr 1 - powiedział Tomasz Rzeżucha, wiceprezes MPGM TBS.

W ramach rewitalizacji, która rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku, zainstalowane zostały elementy małej architektury - ławki, stoły piknikowe, kosze, stojaki rowerowe oraz oświetlenie parkowe. Odnowiono również bryłę zaniedbanej fontanny, która po odrestaurowaniu pełni funkcję dekoracyjną. Park został też połączony blisko 700-metrową oświetloną ścieżką pieszo-rowerową z ul. Czarnoleśną, gdzie zaczyna się kolejny odcinek Traktu Rudzkiego.

Trakt Rudzki przebiega od ulicy Nowary, podnóże hałdy do ulicy Katowickiej i dalej - ulicami Tuwima, Kupiecką, Obrońców Westerplatte do hałdy przy 1-go Maja. Następnie przez tereny hałdy do Czarnoleśnej, przez park przy ul. Hallera w kierunku parku Dworskiego.

Koszt całości budowy Traktu Rudzkiego wyniesie ostatecznie ponad 19 milionów złotych.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zaniedbany wcześniej park jest teraz wart odwiedzania

Park przy Hallera w Nowym Bytomiu gotowy! Byliście?

Park dworski

Będzie ładniej w parkach w Rudzie Śląskiej

Park1

Park Dworski cały zryty. Ale docelowo - wypięknieje

Lodowe szaleństwo w Orzegowie

Na Burloch na szlyncuchy. Jutro otwarcie lodowiska!

Cyrk

W Rudzie będzie cyrk

W najbliższą sobotę turniej jeździecki w klubie Omega w Kochłowicach

Na koń! Sportowy Klub Jeździecki OMEGA zaprasza na zawody

Basen nowy bytom1

"Mandatów zaufania" coraz więcej. A jak z realizacją?