"Pani córka umrze bez tego leku". Nowa metoda oszustów w Rudzie Śląskiej

Oszuści przechodzą samych siebie. Po tym, jak ostrzegaliśmy przed telefonami o rzekomym wypadku czy potrąceniu przez kogoś z bliskich - teraz próbują nowej metody. Podając się za lekarza wyłudzają pieniądze na ratujący życie lek. Ich ofiarami padły już dwie kobiety w Rudzie Śląskiej.

Jacek Skorek
Szpital covid katowice

W ubiegłym tygodniu do 86-latki z Rudy zadzwonił mężczyzna podający się za lekarza. Powiedział seniorce, że jej córka umiera na covid i uratować może ją tylko bardzo drogi lek.

- Osoba ta poinformowała, że jej córka jest umierająca potrzebne są pieniądze, które pokryją koszty lekarstwa. Oszust powiedział, że jest to drogie i trudno dostępne specyfiki, a jedynie ich zastosowanie może pomóc w powrocie do zdrowia córki. Fałszywy lekarz tak prowadził rozmowę, że seniorka zgodziła się przekazać wszystkie oszczędności, a nawet poprosiła swoją sąsiadkę w podobnym wieku o pomoc i pożyczenie pieniędzy - relacjonuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak, z KMP w Rudzie Śląskiej.

Fałszywy lekarz chciał 100 tysięcy. Kobieta powiedziała, że nie ma tyle. Wszystko co posiada, to 57 tysięcy. To go nie zadowoliło i namówił rudziankę, by szybko od kogoś pożyczyła. Poszła więc do sąsiadki i ta poratowała ją jeszcze 19 tysiącami... "Lekarz" przystał na taką kwotę i wkrótce do mieszkanki Rudy zgłosił się młody mężczyzna po odbiór kasy. W ten sposób przy jednym telefonie oszuści okradli dwie osoby.

- Apelujemy do osób, które w swym otoczeniu mają osoby starsze – rozmawiajcie z seniorami na temat oszustw! Przestrzegajcie seniorów przed telefonicznymi próbami wyłudzeń pieniędzy - mówią policjanci.
Kradziez ruda slaska 3

Może Cię zainteresować:

Kradzież w Rudzie Śląskiej. Ukradł perfumy i artykuły higieniczne za 950 zł. Rozpoznajesz podejrzanego?

Autor: Redakcja

23/02/2024

Dron ruda śląska

Może Cię zainteresować:

Nowy dron w Rudzie Śląskiej. Będzie sprawdzać co nas truje i namierzać sprawców

Autor: Jacek Skorek

21/02/2024

Mieszkania 2 przy ul Krasińskiego 6

Może Cię zainteresować:

Mieszkania dla rudzian. W sumie będzie 25 nowych lokali

Autor: Jacek Skorek

15/02/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon