Odpowie za handel podróbkami. 46-latek z Rudy Śląskiej usłyszał blisko 100 zarzutów

Sprzedawał na OLX odzież i torebki znanych marek, tylko że nie były to oryginały. Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z rudzkiej komendy "odwiedzili" 46-letniego rudzianina w domu i zabezpieczyli towar, który jeszcze czekał na nabywców.

KMP Ruda Śląska
Podrobki ruda slaska
- Stróże prawa ustalili, że mieszkaniec Rudy Śląskiej, za pośrednictwem popularnego portalu sprzedażowego, oferuje klientom towar niezgodny z opisem. Szybko sprawdzili, że sprzedawana przez niego odzież i torebki, posiadają podrobione znaki towarowe znanych producentów - podaje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z rudziej komendy policji.

Jak ustalili, rudzianin sprzedawał na OLX "markową" odzież i torebki znanych marek z podrobionymi znakami towarowymi. Okazyjne ceny powodowały, że interes się kręcił. Do czasu, aż ktoś się zorientował, że kupiony towar, to podróbka i powiadomił policję.

- Teraz śledczy analizują historię zakupów i sprzedaży podrabianych towarów. Gromadzony materiał dowodowy pozwoli na przedstawienie 46-latkowi wielu zarzutów używania podrobionych znaków towarowych oraz sprzedaży opatrzonych nimi towarów, z czego uzyskiwał dochód - dodaje Ciozak.

W sumie 46-latek usłyszał blisko 100 zarzutów. Sprawa jest rozwojowa, gdyż na podstawie dokonanych w Internecie transakcji - liczba ta może się zwiększyć.

Zgodnie z art. 305 ustawy prawo własności przemysłowej - kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia takiego przestępstwa stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon