Odebrali 63-letniej kobiecie z Rudy Śląskiej 8 psów. Były koszmarnie zaniedbane

Osiem psów w strasznym stanie - poranionych, niedożywionych, przerażonych - odebrali pracownicy rudzkiego schroniska dla zwierząt 63-latce z Kaufhausu w Nowym Bytomiu. O warunkach, w jakich żyją zwierzęta, dowiedzieli się przypadkiem śledczy z przestępstw gospodarczych.

Do mieszkania kobiety policjanci weszli w zupełnie innej, prowadzonej przez PG sprawie. Chodziło o handel papierosami bez znaków akcyzy. Jednak to, co zobaczyli w mieszkaniu - przerosło ich. Osiem psów - wychudzonych, poranionych i chorych, gryzących się wzajemnie i przerażonych. Natychmiast powiadomili rudzkie schronisko dla zwierząt.

- W zaniedbanym mieszkaniu 63-letnia kobieta trzymała 8 psów. Czworonogi były wychudzone, poranione i przestraszone. Nie miały dostępu do świeżej wody i jedzenia. W pomieszczeniach panował bałagan, a w powietrzu unosił się odór. 63-letnia właścicielka nie szczepiła zwierząt od wielu lat, nie dbała również o ich stan zdrowia. Zwierzęta jeszcze tego samego dnia trafiły do schroniska, gdzie zapewniono im właściwą opiekę - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Na właścicielkę nałożono 4 tysiące złotych grzywny za niedopełnienie obowiązków szczepienia. Rudzcy śledczy wszczęli również dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzętami. Rudziance grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon