Od poniedziałku utrudnienia w Rudzie. Do Magazynowej - objazdem

Od najbliższego poniedziałku, 27 lutego, na blisko dwa miesiące, będzie zmieniona organizacja ruchu w rejonie ulicy Wolności. Trasa od nowego ronda do następnego - przy ul. Wolności, Magazynowej i Brańskiego - będzie zamknięta. Drogowcy przygotowali objazdy. Natomiast w przeciwnym kierunku będzie można jechać normalnie. Da się też jechać po 16. aż do świtu - czyli do rozpoczęcia szychty.

W związku z czasowym wyłączeniem dla ruchu odcinka ulicy Wolności - kierowcy, którzy chcą dotrzeć w głąb tej drogi, będą musieli skorzystać z objazdu. Poprowadzi on od trasy N-S, od zjazdu z ul. 1 Maja, następnie ulicami Zabrzańską, Kokotek i Magazynową. Mieszkańcy ulic Raciborskiej, Słowiańskiej czy Wawelskiej będą mieli zapewniony dojazd dla samochodów osobowych przez zjazd z ronda w ulicę Zabrzańską i skręt w ul. Raciborską. Poza dojazdem do tych posesji oraz pojazdami budowy, komunikacji publicznej i służb ratunkowych - zjazd z ronda w ul. Zabrzańską będzie nadal niemożliwy.

Zakaz ruchu na tym odcinku będzie trwać od poniedziałku do soboty od godziny 6.00 do 16.00. Oznacza to, że po 16-tej można jechać normalnie, o świcie również. W niedziele można śmigać dowolnie. Wtedy drogowcy odpoczywają.

Z kolei pas ruchu prowadzący od ronda na skrzyżowaniu ul. Wolności, Magazynowej i Brańskiego do ronda na skrzyżowaniu ul. Wolności, Zabrzańskiej i 1 Maja - czyli od Rudy do Karmańskiego - będzie dostępny dla ruchu przez cały czas. Kierowcy muszą jednak uważać na zwężenia związane z prowadzonymi pracami.

Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą przez blisko 2 miesiące.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon