Od poniedziałku utrudnienia w Rudzie. Do Magazynowej - objazdem

Od najbliższego poniedziałku, 27 lutego, na blisko dwa miesiące, będzie zmieniona organizacja ruchu w rejonie ulicy Wolności. Trasa od nowego ronda do następnego - przy ul. Wolności, Magazynowej i Brańskiego - będzie zamknięta. Drogowcy przygotowali objazdy. Natomiast w przeciwnym kierunku będzie można jechać normalnie. Da się też jechać po 16. aż do świtu - czyli do rozpoczęcia szychty.

W związku z czasowym wyłączeniem dla ruchu odcinka ulicy Wolności - kierowcy, którzy chcą dotrzeć w głąb tej drogi, będą musieli skorzystać z objazdu. Poprowadzi on od trasy N-S, od zjazdu z ul. 1 Maja, następnie ulicami Zabrzańską, Kokotek i Magazynową. Mieszkańcy ulic Raciborskiej, Słowiańskiej czy Wawelskiej będą mieli zapewniony dojazd dla samochodów osobowych przez zjazd z ronda w ulicę Zabrzańską i skręt w ul. Raciborską. Poza dojazdem do tych posesji oraz pojazdami budowy, komunikacji publicznej i służb ratunkowych - zjazd z ronda w ul. Zabrzańską będzie nadal niemożliwy.

Zakaz ruchu na tym odcinku będzie trwać od poniedziałku do soboty od godziny 6.00 do 16.00. Oznacza to, że po 16-tej można jechać normalnie, o świcie również. W niedziele można śmigać dowolnie. Wtedy drogowcy odpoczywają.

Z kolei pas ruchu prowadzący od ronda na skrzyżowaniu ul. Wolności, Magazynowej i Brańskiego do ronda na skrzyżowaniu ul. Wolności, Zabrzańskiej i 1 Maja - czyli od Rudy do Karmańskiego - będzie dostępny dla ruchu przez cały czas. Kierowcy muszą jednak uważać na zwężenia związane z prowadzonymi pracami.

Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą przez blisko 2 miesiące.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Rondo już prawie gotowe, wkrótce malowanie i "zielenina"

Roboty na Wolności postępują szybko

Remont  kolejnego odcinka Wolności już jutro

Od jutra będzie ruch wahadłowy na Wolności i objazdy

Michał Pierończyk i Maciej Szczyrbowski podpisali dziś umowę na budowę kolejnego odcinka N-S

Budowa kolejnego odcinka N-S już wkrótce. Umowa podpisana

Wahadło na Wolności zostanie przesunięte na kolejny odcinek

Od poniedziałku zmiany. Kolejny etap prac na Wolności

Od poniedziałku kolejne zmiany w organizacji ruchu w Rudzie

Od poniedziałku zamknięta będzie Bankowa

Stara zyska nowy blask

Stara z nowym oświetleniem

Wizualizacja TBS przy ul. Tomanka

Ruszył nabór wniosków na mieszkania