Od jutra (26 czerwca) otwarcie basenu w Rudzie Śląskiej! Sprawdźcie ceny i planowane atrakcje

Aerobik w wodzie, zumba, pokazy karateków, gry i zabawy oraz dmuchany zamek dla najmłodszych – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekać będą na basenie letnim. Już w najbliższą niedzielę (27 czerwca) o godz. 12:00 zaplanowane zostało oficjalne otwarcie kąpieliska, jednak korzystać z niego można będzie już od soboty (26 czerwca) od godz. 9:00.

Basen
- Po długiej przerwie wreszcie możemy wrócić do tego, co tak bardzo wszyscy lubimy i za czym tęsknimy. Mamy lato i to właśnie wspaniała okazja, żebyśmy przywitali je we wspólnym gronie na naszym letnim basenie w Nowym Bytomiu – podkreśla Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

Podczas niedzielnej zabawy nie zabraknie wielu atrakcji i niespodzianek, z których będą mogli skorzystać młodsi i starsi mieszkańcy Rudy Śląskiej.

- Zaplanowaliśmy zajęcia zumby i aerobiku w wodzie. Odbędą się także pokazy klubu karate oraz zajęcia z „Basket for kids”, oprócz tego planujemy zabawy w dmuchanym zamku, który na każdej imprezie cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieciaków. Z myślą o nich zorganizujemy wiele gier i zabaw, dla dorosłych również nie zabraknie konkursów. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy! – dodaje.

Ceny i godziny otwarcia

Kąpielisko letnie będzie czynne w okresie wakacyjnym codziennie od godz. 9:00 do godz. 19:00.

Bilet wstępu:

  • dla osoby dorosłej na cały dzień - 15 zł,
  • dzieci, młodzież szkolna oraz studenci do 25. roku życia -8 zł,
  • emeryci 60 + , renciści - 8 zł,
  • osoby niepełnosprawne - 6 zł,
  • bilety dla grup zorganizowanych (powyżej 15 osób). cena biletu od osoby - 5 zł
  • Osoby chcące skorzystać z kąpieli w basenie letnim, które posiadają Rudzką Kartę Rodzina 3+ otrzymają 50% zniżki, a seniorzy z Rudzką Kartą Seniora 60+ - 6 zł,
  • Dla dorosłych, którzy postanowią popływać po godz. 17:00 cena biletu wynosi 8 zł.
  • Dzieci do lat 5 korzystają z kąpieliska za darmo.

Basen oferuje także wypożyczenie leżaka w strefie leżakowej (15 zł za dzień) oraz korzystanie z szafki (5 zł/dzień).

Warto jednak przypomnieć, że z powodu obostrzeń związanych z pandemią na terenie obiektu będą obowiązywały dodatkowe zasady bezpieczeństwa.

- Podczas działania kąpieliska będą obowiązywały wszystkie aktualne w danym czasie obostrzenia, które muszą być przestrzegane przez użytkowników. W tym obowiązkowa dezynfekcja rąk. Według dzisiejszego stanu obowiązuje zachowanie 1,5 m odległości pomiędzy klientami - mówi dyrektor MOSiR-u.

Kompleksowa modernizacja kąpielsika

Basen letni przy ul. Ratowników 2 w Nowym Bytomiu został całkowicie zmodernizowany w 2015 roku. W ramach wartej prawie 16,8 mln zł inwestycji powstał 25-metrowy basen sportowy o maksymalnej głębokości 1,8 metra z wydzielonymi torami i kubaturze 476 tys. litrów oraz basen rekreacyjny o długości 46 i szerokości 23 metrów oraz głębokości od 0,6 do 1,2 metra i kubaturze 936 tys. litrów. Basen rekreacyjny dodatkowo wyposażony jest w kilka atrakcji wodnych oraz dwie zjeżdżalnie, w tym jedną 3-torową. Jedną z atrakcji niewątpliwie jest platforma do opalania wyposażona w 35 leżaków. Z kolei dla najmłodszych powstał specjalny brodzik o głębokości od 0,15 do 0,4 metra oraz duży plac zabaw. Zaadaptowane zostały również pomieszczenia na minisalę zabaw dla dzieci oraz wydzielono miejsce do przewijania dzieci. W ramach kompleksowej modernizacji kąpieliska powstała także instalacja fotowoltaiczna, która wykorzystywana jest do zasilania obiektu w energię elektryczną oraz podgrzania wody basenowej.

Szczegółowy cennik znajduje się na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej: http://mosir.rsl.pl/index.php?s=os_nowy_bytom.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zamek Krasiczyn

Zamek w Krasiczynie. Perła renesansu w Polsce zaprasza!

Bieszczadzka Stodoła Zdjęcie Główne

Poznaj całoroczne apartamenty w samym sercu Bieszczad

Gorlice fot Natalia Pacana Roman

Gorlice – niepisana stolica Beskidu Niskiego

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Zdjęcie Główne

Lubuskie – polska Toskania na zachodzie kraju

Akuku8

Chcesz pomóc? Akuku czeka!

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Odkryj magiczny Szydłów, zwany stolicą śliwki!