Obchody ustanowienia herbu i patronki miasta Rudy Śląskiej. Zobacz galerię zdjęć

W wczorajszą niedzielę (6 czerwca 2021 r.) Ruda Śląska obchodziła swoje święto. Władze miasta uczciły ten dzień podczas mszy w intencji miasta i wszystkich mieszkańców.

Wczoraj (6 czerwca ) w rocznicę przekazania władzom miasta dekretu o ustanowieniu św. Barbary jego patronką, Ruda Śląska obchodziła Święto Herbu. Dzień ten jest obchodzony od momentu, kiedy w 1998 roku arcybiskup Damian Zimoń, ówczesny metropolita katowicki, przekazał władzom miasta dekret o ustanowieniu św. Barbary patronką miasta.

W minioną niedzielę w kościele p.w. św. Wawrzyńca i Antoniego odbyła się msza św. w intencji miasta i wszystkich mieszkańców.

Po nabożeństwie poświęcone zostały odnowione przez Instytut Pamięci Narodowej groby Powstańców Śląskich na wireckim cmentarzu parafialnym.

– Niestety, podobnie jak w ubiegłym roku, sytuacja epidemiczna nie pozwala na zorganizowanie tradycyjnych obchodów Święta Herbu – mówiła prezydent Rudy Śląskiej, Grażyna Dziedzic. – Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie już bezpiecznie i wspólnie weźmiemy udział w świętowaniu tego historycznego wydarzenia – dodaje.

O historii powstawania obecnego wizerunku herbu pisaliśmy tutaj: Święto herbu i patronki Rudy Śląskiej

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon