Nowy Bytom. Gra miejska „Szlakiem naszych bohaterów”. Uczestnicy wcielili się w rolę powstańców

„Szlakiem naszych bohaterów” to hasło gry miejskiej, która odbywa się okazji obchodów 100-lecia wybuchu III Powstania Śląskiego. Wydarzenie, które zostało przygotowane przez harcerzy, rozpoczęło się od uroczystego apelu na rynku w Nowym Bytomiu.

Gra terenowa „Szlakiem naszych bohaterów” , odbywa się w minioną sobotę 19 czerwca 2021 z okazji obchodów 100-lecia wybuchu III Powstania Śląskiego.

Podczas gry jej uczestnicy wcielili się w oddział powstańców, który miał do wykonania wiele zadań w czasie wędrówki. Jako specjalna jednostka wszyscy gracze musieli zbierać informacje wywiadowcze oraz poprawnie wypełniać różne polecenia, a przy okazji odkryją ciekawe miejsca w Rudzie Śląskiej.

-Drogie Druhny, Drodzy Druhowie, Niestety nie mogłam dziś z Wami być, ale wiedzcie, że jestem z Was bardzo dumna. Swoją postawą i czynami pokazujecie, że jesteście godni munduru harcerskiego. Życzę Wam dobrej zabawy podczas gry miejskiej i jak najlepszych wyników.
Czuwaj! - napisała na swych portalach Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej

Podczas gry uczestnicy poznali historię i bohaterów III Powstania Śląskiego oraz plebiscytu w niezwykłej i przystępnej formie. Ważnym aspektem całej rozgrywki było przede wszystkim zgranie się i współpraca całego patrolu.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

harcerze

Trwają zapisy do gry miejskiej

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Jbudżet obywatelski Ruda Śląska

Rusza nabór wniosków do budżetu obywatelskiego.

Chorzow odpady komunalne

Od 1 czerwca odpady z miasta będzie odbierać nowa firma

10

Filmowa Encyklopedia Powstań Śląskich z okazji 100. rocznicy

dach targowiska

Modernizacja dachu targowiska w Rudzie Śląskiej

183323674 1081254302400403 4334693175965690517 n

Powstaje Dolina Kochłówki