Nowoczesne centrum medyczno-diagnostyczne
od niedawna w Rudzie Śląskiej.

Jesienny okres wzmożonych zachorowań pomału się rozkręca. Kolejki w lokalnych przychodniach robią się coraz dłuższe. Na całe szczęście mieszkańcy Rudy Śląskiej mogą odetchnąć z ulgą. Dlaczego? Okazuje się, że od września 2023 r. na mapie miasta pojawiło się nowoczesne centrum medyczno-diagnostyczne, oferujące profesjonalną opiekę zarówno dla najmłodszych pacjentów, jak i tych nieco starszych. O jakim miejscu dokładnie mowa? Oczywiście o Przychodni Brackiej Polska-Wirek. Poznajcie ją.

489 A8143 2023 10 24 095245 jcor

Przychodnia Bracka Polska-Wirek stawia na rozwój

Zgadza się! Doskonale odzwierciedla to nowoczesny budynek Przychodni Brackiej Polska-Wirek (ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 14A) w Rudzie Śląskiej, który jest do dyspozycji pacjentów od 11 września 2023 r. Oczywiście ciekawy design zdecydowanie cieszy oko, ale wygląd to nie wszystko. Pacjentów ucieszy fakt, że zakres usług medycznych został rozszerzony. Przychodnia korzysta także z zaawansowanego technicznie sprzętu medycznego. Nowy budynek zlokalizowano tuż obok dotychczasowego, a z opieki medycznej mogą skorzystać w nim zarówno pacjenci indywidualni – dorośli i dzieci, jak również pracownicy firm – w zakresie badań medycyny pracy. Z opieki medycznej można korzystać nieodpłatnie - w ramach finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia, oraz komercyjnie.

przychodnia

Z jakiego zakresu usług mogą skorzystać pacjenci?

Dobre pytanie. Ponad 900 m2 powierzchni Przychodni Brackiej Polska-Wirek zostało podzielone na kilka stref medyczno-diagnostycznych. W efekcie na pacjentów czeka strefa diagnostyczna prowadzona przez zewnętrznego partnera z pracownią tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego i pracownią RTG (na parterze budynku), strefa poradni podstawowej opieki zdrowotnej, m.in. z nową poradnią POZ dla dzieci, poradnią POZ dla dorosłych, punktem pobrań materiału do badań, pracownią EKG, pracownią USG, punktem szczepień oraz strefa poradni specjalistycznych, a w niej:

  • poradnia chirurgii ogólnej,
  • poradnia położniczo-ginekologiczna,
  • gabinet położnej,
  • poradnia medycyny pracy posiadająca osobną rejestrację na I piętrze,
  • pracownia audiometrii,
  • pracownia spirometrii.

Więcej informacji o poradni dla dzieci TUTAJ.

gabinet

Funkcjonalny układ pomieszczeń

Nie da się ukryć, że układ pomieszczeń w Przychodni Bracka Polska-Wirek został dokładnie przemyślany. Na parterze budynku znajduje się rejestracja, której nowatorska aranżacja cieszy oko. Co więcej, rejestracja posiada trzy stanowiska do kompleksowej obsługi pacjentów. Oczywiście przychodnia nie zapomina o potrzebach osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. I tak, w rejestracji czeka na nich specjalne stanowisko, a do poszczególnych poradni w strefie medyczno-diagnostycznej (tj. znajdujących się na I piętrze budynku), bez problemu dotrą windą z wejściem z dwóch stron.
Jeżeli chodzi o najmłodszych pacjentów, to w tym wypadku przychodnia również stanęła na wysokości zadania. Warto podkreślić, że poradnia POZ dla dzieci jest oddzielona od innych stref - prowadzi do niej osobny korytarz. Z pewnością taka wiadomość ucieszy niejednego rodzica.
Przychodni Bracka Polska-Wirek z pewnością nie zamierza zwalniać tempa. Dlaczego? W najbliższym czasie planowane jest utworzenie dodatkowych miejsc parkingowych dla pacjentów, z czego dwa stanowiska umożliwią naładowanie samochodu elektrycznego.

korytarz

Jak zostać pacjentem Przychodni Brackiej Polska-Wirek?

Aby zapisać się do lekarza pediatry lub lekarza w poradni podstawowej opieki zdrowotnej, wystarczy przyjść osobiście do przychodni z dowodem osobistym. W tym samym dniu można już skorzystać z wizyty u lekarza. Zmiany poradni nie trzeba zgłaszać w poprzedniej placówce.

przychodnia z lotu

Przychodnie Brackie to już ponad 30 lat opieki nad pacjentami!

Przychodnia Bracka Polska-Wirek to nie jedyna placówka Fundacji „Unia Bracka” w Rudzie Śląskiej. Oprócz niej rudzianie mogą korzystać z opieki medycznej, zarówno w poradni POZ, poradniach specjalistycznych, poradni medycyny pracy czy rehabilitacji w kolejnych 3 rudzkich Przychodniach Brackich. W ramach całej sieci placówek Fundacji „Unia Bracka” jest aż 17 przychodni zlokalizowanych w różnych miastach województwa śląskiego, w których pacjenci od ponad 30 lat znajdują pomoc doświadczonego personelu medycznego.

Przychodnia Bracka Polska-Wirek
ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 14A
41-707 Ruda Śląska
tel. 32 707 67 70
e-mail: polska-wirek@uniabracka.pl
www.uniabracka.pl | FACEBOOK
Godziny otwarcia przychodni: 7:00–18:00
Punkt pobrań materiałów do badań: 7:00–9:00
Poradnia medycyny pracy: 7:00–14:00

Pozostałe Przychodnie Brackie w Rudzie Śląskiej
Przychodnia Bracka Pokój
ul. Pokoju 13, Ruda Śląska
tel. 32 32 240 69 05
Godziny otwarcia:
poniedziałek 8:00–18:00,
wtorek–piątek 8:00–16:00
Przychodnia Bracka Bielszowice
ul. E. Kokota 172, Ruda Śląska
tel. 32 340 30 64
Godziny otwarcia: poniedziałek–piątek 7:00–18:00
Przychodnia Bracka Halemba
ul. Kłodnicka 59, Ruda Śląska
tel. 32 243 37 19
Godziny otwarcia: poniedziałek–piątek 7:00–18:00

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon