Noga z gazu - dziś w Rudzie Śląskiej i całym województwie akcja "Prędkość"

Działania kontrolno-prewencyjne "Prędkość" mają na celu egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. A że często zdarza się zbyt mocno nacisnąć na gaz - ostrzegamy. Dziś nie tylko w Rudzie Śląskiej będzie sporo patroli. Również, a może nawet zwłaszcza - na strefie 30!

Predkosc ruda slaska 3

Patrole stacjonarne i radiowozy z wideorejestratorami - od rana polują na kierowców, którzy nie potrafią dostosować prędkości do narzuconych ograniczeń. W Rudzie Śląskiej tacy też się zdarzają. Szczególnie w wielu w mieście strefach 30.

- Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Apelujemy zatem do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów oraz w rejonie skrzyżowań - mówią policjanci.

Strefa 30 w Rudzie Śląskiej obejmuje ulice:

  • Niedurnego,
  • Pokoju
  • Hallera
  • Objazdową

W tych miejscach możecie spodziewać się pomiaru prędkości. Oczywiście nie tylko tam, bo patrole grupy SPEED będą działać też na DTŚ, autostradzie i innych drogach w naszej okolicy. Klasycznymi miejscami są też "podpaska" przy Karmańskim czy "gazownia" - na długiej prostej, szczególnie z górki, trudno jest utrzymać obowiązujące tam 50 km/h.

Predkosc ruda slaska2

Może Cię zainteresować:

104 mandaty za prędkość w Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

20/05/2024

Strefa 30 ruda slaska

Może Cię zainteresować:

12 mandatów w dwie godziny. Kierowcy nie rozumieją Strefy 30 w Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

20/03/2024

Najwięcej przekroczeń dopuszczalnej prędkości było w strefie 30

Może Cię zainteresować:

Najwięcej wykroczeń w strefie 30. Kierowcy ignorują ograniczenia

Autor: Jacek Skorek

22/05/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon