104 mandaty za prędkość w Rudzie Śląskiej

W piątek w całym kraju policjanci prowadzili akcję "Prędkość". W Rudzie Śląskiej patrole drogówki wyłapały aż 113 przekroczeń dopuszczalnej szybkości jazdy. Wiele z nich w strefach 30.

Predkosc ruda slaska2
- Działania mundurowych skupiały się na poprawie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego poprzez wzmożone kontrole prędkości. Rudzka drogówka już od wczesnych godzin rannych kontrolowała kierujących w miejscach, gdzie najczęściej przekraczają prędkość. Policjanci w czasie akcji wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideo rejestratory. W działaniach udział wzięli również policjanci rudzkiej grupy SPEED. Mundurowi oprócz sprawdzania prędkości, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali również ich stan trzeźwości, a także zwracali uwagę na stan techniczny i wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty - podaje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Na terenie Rudy Śląskiej aż 113 kierowców zostało złapanych na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Jednemu zatrzymano dowód rejestracyjny za brak badań technicznych - nie pamiętał o nich od dwóch lat. Nałożono 104 mandaty karne.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon