Nielegalnie wycięli 18-metrowe drzewo w Rudzie Śląskiej. Chcieli mieć opał na zimę

Idzie zima, więc trzeba szykować opał. Dwóch mężczyzn w Rudzie Śląskiej miało na to pomysł, głupi pomysł – nielegalnie wycięli 18-metrowe drzewo. Teraz nie mają opału, mają za to kłopoty. Mogą posiedzieć nawet pięć lat.

fot. pixabay.com
Ruda Śląska Nielegalnie wycięli 18 metrowe drzewo w Rudzie Śląskiej Chcieli mieć opał na zimę

Do zdarzenia doszło w czwartek, 12 października 2023 r., przed godz. 17.00. Przy ul. Kopernika dwóch mężczyzn wycięło duże, dorodne drzewo. Ktoś zainteresował się tą nielegalną wycinką i powiadomił policję. Na miejsce skierowano patrol policji z rudzkiej „dwójki”. Na gorącym uczynku zatrzymano dwóch mieszkańców Rudy Śląskiej w wieku 30 i 40 lat.

- Mężczyźni wykazali się skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem ścinając 18-metrowe drzewo o średnicy 125 cm, praktycznie w centrum miasta. Mundurowi szybko ustalili powód ich działania – chcieli zabezpieczyć sobie drzewo opałowe na zimę. Sprawcy rozpoczęli już nawet jego cięcie na mniejsze kawałki – informuje asp. sztab. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Nie ma opału na zimę? Dwaj mieszkańcy Rudy Śląskiej mogą ją spędzić w więzieniu

Śledczy z „dwójki” wykonali oględziny drzewa i zabezpieczyli pocięte części. Policjanci powiadomili rudzki magistrat o nielegalnej wycince drzewa rosnącego na terenie należącym do miasta. Teraz urząd musi oszacować wartość skradzionego drzewa. Dwójka rudzian będzie odpowiadać za kradzież.

Policjanci przypominają, że wycinkę drzew i krzewów regulują odpowiednie przepisy pod warunkiem, że drzewo rośnie na naszej posesji bądź działce. Za nielegalną wycinkę drzew i krzewów karę, uzależnioną od gatunku i średnicy drzewa, nakłada organ samorządowy. Dodatkowo, gdy - tak jak w tym przypadku - dojdzie do nielegalnej wycinki z cudzego terenu, sprawca odpowie za przestępstwo kradzieży zagrożone nawet pięcioletnim pobytem w więzieniu.

Aż trudno zgadnąć, że ten wóz jest z papyndekla

Może Cię zainteresować:

Cuda z papyndekla, czyli XII Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych w Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

06/10/2023

Po kolizji z zaparkowanym autem kobieta uderzyła w dom

Może Cię zainteresować:

Uderzyła w auto, a potem w dom. Pechowa kolizja na Radoszowskiej w Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

04/10/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon