Niebezpieczny manewr na przejściu dla pieszych na ul. 1 Maja

Na 1500 złotych i 15 punktów wycenili policjanci „wyczyn” 33-letniego kierowcy z Rudy Śląskiej, który na ul. 1 Maja swoim samochodem ominął pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, by przepuścić osoby chcące przejść na drugą stronę drogi.

slaska.policja.gov.pl
Przejście dla pieszych

Namierzenie sprawcy tego „wyczynu” nie było trudne, gdyż cała sytuacja została nagrana na wideorejestrator, a nagranie trafiło na policyjną skrzynkę „Stop agresji drogowej”. Widać na nim jak prowadzony przez 33-latka samochód przejeżdża przez „pasy” kiedy znajduje się na nich już jedna osoba, druga właśnie wchodzi, a jadący prawym pasem pojazd stoi przepuszczając idących. Po namierzeniu 33-latek przyznał się do winy - ukarany został mandatem 1500 zł, a na jego konto trafiło 15 punktów.

Policja przypomina, że nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, czy wreszcie omijanie pojazdu, który zatrzymał się, żeby ustąpić pierwszeństwa pieszemu to najbardziej niebezpieczne wykroczenia, które skutkować mogą tragicznymi zdarzeniami drogowymi. Stąd też konsekwencje łamania przepisów ruchu drogowego oraz niewłaściwe zachowanie względem pieszych karane jest bardzo surowo.

Nagranie z videorejestratora

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

bezpieczne wakacje

Akcja policji " Bezpieczne wakacje"

pieszy z telefonem

Zakaz korzystania z telefonu przez pieszych

KWK Piast-Ziemowit również jest na liście kopalń wydobywających bez opinii środowiskowej

Co najmniej 9 śląskich kopalń działa nielegalnie

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

las

W mieście planowane są wycinki drzew

Nowy budynek SP nr 17 w Rudzie Śląskiej

Nowy budynek szkoły w Bielszowicach

Policja szczepienie

Rudzcy policjanci i strażnicy miejscy zaszczepieni