Niebezpieczny manewr na przejściu dla pieszych na ul. 1 Maja

Na 1500 złotych i 15 punktów wycenili policjanci „wyczyn” 33-letniego kierowcy z Rudy Śląskiej, który na ul. 1 Maja swoim samochodem ominął pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, by przepuścić osoby chcące przejść na drugą stronę drogi.

slaska.policja.gov.pl
Przejście dla pieszych

Namierzenie sprawcy tego „wyczynu” nie było trudne, gdyż cała sytuacja została nagrana na wideorejestrator, a nagranie trafiło na policyjną skrzynkę „Stop agresji drogowej”. Widać na nim jak prowadzony przez 33-latka samochód przejeżdża przez „pasy” kiedy znajduje się na nich już jedna osoba, druga właśnie wchodzi, a jadący prawym pasem pojazd stoi przepuszczając idących. Po namierzeniu 33-latek przyznał się do winy - ukarany został mandatem 1500 zł, a na jego konto trafiło 15 punktów.

Policja przypomina, że nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, czy wreszcie omijanie pojazdu, który zatrzymał się, żeby ustąpić pierwszeństwa pieszemu to najbardziej niebezpieczne wykroczenia, które skutkować mogą tragicznymi zdarzeniami drogowymi. Stąd też konsekwencje łamania przepisów ruchu drogowego oraz niewłaściwe zachowanie względem pieszych karane jest bardzo surowo.

Nagranie z videorejestratora

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon