Nie ustają w pomaganiu. "Torcidzianki" ze wsparciem dla oddziału paliatywnego

Dziewczyny z grupy Torcida Girls ciągle w akcji. Po wsparciu rudzkiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, tym razem postanowiły skierować swą pomoc do Oddziału Medycyny Paliatywnej rudzkiego szpitala.

Oddziały paliatywne, to miejsca szczególne. Od 1 listopada Oddział Medycyny Paliatywnej działa też w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej-Bielszowicach. Rudzki szpital znalazł się w gronie 13 placówek z całego regionu, z którymi NFZ podpisał czteroletni kontrakt.

- Zaczynamy działaność w 5-łóżkowym, bardzo dobrze wyposażonym oddziale, z możliwością rozwoju do 7 łóżek. Konsekwentnie poszerzamy ofertę dla osób przewlekle chorych, którym stan zdrowia lub stopień niepełnosprawności nie pozwalają już na samodzielne funkcjonowanie w domu - informowała była prezes szpitala, Katarzyna Adamek.

Jak to w szpitalach bywa - są braki

Braki podstawowe - środki higieny.

- Pielęgniarki mają do dyspozycji znikomą ilość mokrych chusteczek, ręczników papierowych i innych środków potrzebnych na co dzień do pielęgnacji pacjentów. Zapasy, które mają zapewnione wystarczają na kilka dni, a co potem? Dlatego właśnie nieustannie potrzebują środków higienicznych, by móc wykonywać swoją pracę przy umierających pacjentach - napisała Magdalena Szpotan z Torcida Girls.

I dziewczyny ruszyły do akcji. Swój skromny, ale jakże cenny wkład zrealizowały dzięki zbiórkom podczas wydarzeń sportowych i festynów.

- Przekazałyśmy na oddział paliatywny Szpitala w Rudzie Śląskiej spory zapas potrzebnych artykułów, ale to i tak łza w morzu potrzeb. Te kilkaset złotych wydane na zakupy oczywiście zostały zebrane dzięki Wam. Za malowanie buziek i dzięki Waszym dobrym sercom możemy być tam, gdzie jesteśmy potrzebne - podkreślają "Torcidzianki".

Do wsparcia oddziału zainspirowała je założona przez Aleksandrę Poloczek zrzutka.

- Kochani ludzie, prośba z paliatywnego oddziału w Bielszowicach. Tam cierpiący ludzie korzystają z cudownej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej. Tam, w swoim cierpieniu i ciężkich chorobach, doświadczają ciepła i dobroci. Potrzeba jest ogromna i bardzo prosta. Tam brakuje nawilżanych chusteczek do higieny. One stanowią główny element toalety codziennej. Zużywane są ogromne ilości i wytworzyła się pustka, ale wiemy, że ludzie potrafią pomagać. Prosimy o wsparcie dla tych, bardzo często, ciężko chorych ludzi. Większość z nich nie może udać się do łazienki i tak po prostu, w ogromne upały, umyć buzi i ciała. Chusteczki są cały czas w użyciu. Prosimy o pomoc - napisała organizatorka akcji, Aleksandra Poloczek.

Zrzutka już ponaddwukrotnie przekroczyła założony cel. Oby tak dalej!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pamiątkowe zdjęcie fanek Górnika Zabrze z Pawłem Olkowskim

Kole Slavii, na Ernesta

Bezdomne psy potrzebują miłości

Jest Dzień Psa, ale jest też Dzień Kundelka!

Decyzją Rady Miasta szpital dostał 8,5 mln zł

Szpital zachowa płynność finansową. Przynajmniej w tym roku

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają

Regionalizm

Jak zainteresować młodzież śląskością i tradycją regionalną?

Ela

Pomaga innym, teraz sama potrzebuje pomocy

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy