Narkoman podpalił mieszkanie. 24 osoby ewakuowane.

Niedługo po piątej rano mieszkańcy kamienicy przy Górniczej 3 - musieli uciekać. Jeden z lokatorów na pierwszym piętrze - podpalił swoje mieszkanie. Straż pożarna i policja ewakuowały w sumie 24 osoby, w tym sześcioro dzieci. Inspektor nadzoru budowlanego oceni, czy kamienica nadaje się do zamieszkania.

Alarm o świcie - ogień i dym na klatce schodowej - przeżyli mieszkańcy kamienicy przy Górniczej 3 w Rudzie. Pożar w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze spowodował, że musieli uciekać.

- W akcji brało udział 6 zastępów. Gaszenie trwało do 6.17. Strażacy przygotowali na zewnątrz namiot pneumatyczny dla ewakuowanych rodzin - mówi st. kpt. Mariusz Kita z rudzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Łącznie ewakuowano 24 osoby, w tym sześcioro dzieci z jedenastu mieszkań.

- Sprawca pożaru, 27-letni mężczyzna, był pod wpływem narkotyków. Policjanci znaleźli go wiszącego na parapecie za oknem swojego mieszkania, które najprawdopodobniej podpalił - dodaje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Dziś biegły ustali przyczyny pożaru, a inspektor nadzoru budowlanego oceni, czy kamienica nadaje się do zamieszkania. W akcji podtruty został jeden z policjantów, który pomagał ewakuować mieszkańców. Przed południem lokatorzy pierwszego piętra wrócili do mieszkań. Parterowe lokacje - niestety, są po akcji gaśniczej zalane.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon