Naprawią nieczynne od lat boiska w Rudzie. Kasa z rządowego programu Sportowa Polska

Blisko 400 tysięcy złotych pozyskało miasto na renowację dwóch boisk szkolnych w Rudzie. Obiekty były zamknięte od lat z powodu złego stanu technicznego.

Boiska wielofunkcyjne przy szkołach podstawowych nr 35 i 41 w Rudzie były zamknięte. Powód - ich stan techniczny pogorszył się na tyle, że korzystanie zagrażało bezpieczeństwu młodzieży. Ale dzięki dofinansowaniu uda się je naprawić.

- Udało nam się pozyskać blisko 400 tysięcy złotych na modernizację dwóch wielofunkcyjnych boisk przyszkolnych w dzielnicy Ruda. Pozyskane dofinansowanie pochodzić będzie z Programu Sportowa Polska 2023 Ministerstwa Sportu i Turystyki. W budżecie miasta zabezpieczone zostały środki na wkład własny. Wszystko po to, aby obie inwestycje mogły zostać zrealizowane jeszcze w tym roku - podał prezydent miasta, Michał Pierończyk. - Obecnie oba boiska, z uwagi na swój stan techniczny, nie nadają się do użytku. Doskonale pamiętam, że problem ten wskazywali rodzice uczniów podczas ostatniego spotkania z mieszkańcami w Rudzie. Dziś jesteśmy o duży krok od jego rozwiązania.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - oddanie boisk przewidziane jest na koniec listopada.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon