Naćpany kierowca i krok od tragedii. Zobaczcie nowe nagranie z monitoringu!

Piastowskawideo

W minioną środę, 18 sierpnia, w Rudzie mogło dojść do tragedii. Sprawca, 23-letni bytomianin, o godzinie 6.22, pędząc ulicą Piastowską - uderzył w kamienicę. I o włos minął idącego chodnikiem mężczyznę. Pisaliśmy o tym zdarzeniu, teraz zobaczcie nagranie z kamery monitoringu.

O tym incydencie pisaliśmy na gorąco w artykule Amfetamina i szybka jazda. Niewiele brakowało, by zabił człowieka. Zobaczcie zdjęcia. W sieci pojawiło się nagranie z kamery monitoringu, gdzie dobrze widać, jak niewiele brakowało, by idący chodnikiem mężczyzna stracił życie. Rozpędzone auto nie uderzyło w niego tylko dzięki refleksowi rudzianina. Odskoczył dosłownie w ostatnim momencie. Kierowca, jak się później okazało, był pod wpływem amfetaminy. 


Jak piszą czytelnicy - na ulicy Piastowskiej nagminne jest przekraczanie prędkości. Środowy przypadek był niewątpliwie drastycznym przykładem, co może przynieść nieodpowiedzialność kierowców, niedostosowanie prędkości i jazda pod wpływem. Na innych ulicach też pędzą nie zwracając uwagi na ograniczenia? Jak kierowcy respektują "strefę 30"? Podzielcie się przykładami z waszej okolicy.

Piastowskawideo

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Piastowska8

Kierowca po amfetaminie. Niewiele brakło, by zabił człowieka

Wypadek

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Kolizjahalemba

Kolizja w Halembie. Na szczęście niegroźna, ale...

Gtr

Ukradli mercedesa wartego 1,2 miliona złotych z... myjni!

Tirpijany3

Duży może więcej? Ale nie po alkoholu

Zakretm

Znów dachowanie na "zakręcie mistrzów" w Rudzie Śląskiej

Speed4

"Stringi" i "beemki" - policyjna grupa Speed podsumowała rok