Amfetamina i szybka jazda. Niewiele brakowało, by zabił człowieka. Zobaczcie zdjęcia

23-letni bytomianin jest sprawcą widocznych na zdjęciach zniszczeń. W środę, 18 sierpnia, kilkanaście minut po szóstej rano - jechał ulicą Piastowską w Rudzie w kierunku Bytomia. W okolicy kamienicy pod numerem 53, zamiast zacząć łuk w lewo - poszedł prosto. Prosto w dom. I idącego chodnikiem mężczyznę.

Rudzianin odskoczył dosłownie w ostatnim momencie. Z jego relacji wynika, że gdyby się nie obejrzał i nie zauważył zagrożenia, już by nie żył. Od śmierci dzieliło go może pół sekundy. Chwilę potem rozpędzona skoda wjechała na chodnik i uderzyła najpierw w obmurowanie schodów do kamienicy, zerwała sporą część elewacji i zatrzymała się na słupie energetycznym.

Za kierownicą skody - 23-latek z Bytomia. Trzeźwy. Jednak policjanci postanowili przeprowadzić test na obecność narkotyków. Okazało się, że bytomianin owszem, nie pił, za to mocno się "nawciągał" amfetaminy. Został zatrzymany, a o jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd. Zobaczcie jak wygląda kamienica przy Piastowskiej 53 w Rudzie po uderzeniu samochodu.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Piastowskawideo

Naćpany kierowca i krok od tragedii. Zobaczcie nagranie!

Nowa metoda oszustów - podają się za listonoszy

Uwaga! Oszuści podszywają się pod listonoszy!

Po 12 latach, dzięki odciskom palców, złapano złodzieja

Wpadł po 12 latach

Diler3

Sprzedawał narkotyki dzieciom! 18-letni diler zatrzymany

Potracenie

Potrącenie na przejściu.Nie zauważył matki z dzieckiem

Ogrodzenie

Zamiast pracować - woleli kraść. Wpadli przy kolejnej próbie

Karta2

"Przywłaszczył" kartę, szuka go policja