Mieszkańcy interweniują. Chodzi o kierowców autobusów łamiących przepisy w Rudzie Śląskiej

Do redakcji napisał mieszkaniec Rudy Śląskiej z prośbą o nagłośnienie sprawy specyficznego traktowania przepisów ruchu drogowego przez niektórych kierowców autobusów miejskich. Konkretnie chodziło o linię 146 i jazdę w okolicy przystanku Halemba Kościół.

Jacek Skorek
Widzicie lub uczestniczycie w łamaniu przepisów przez kierowcę autobusu? Piszcie do nas!
- Kierowca autobusu linii 146 który w dniu 02.11.2023 o godzinie 15.18 jechał w Rudzie Śląskiej ulicą 1 Maja z Wirku w kierunku pętli w Halembie. Dane autobusu numer boczny 923, numer rejestracyjny SK252GW. Kierowca naraził pasażerów jadąc na powierzchni wyłączonej z ruchu - powierzchni kreskowanej pomiędzy ulicą Jana Brzechwy a przystankiem Halemba Kościół przy ulicy Lexa. I to dwa razy, po dwóch powierzchniach wyłączonych z ruchu, potem na siłę wpychając się na pas - pisze mieszkaniec.

Dodał też, że kilka tygodni temu była kolizja autobusu w tym samym miejscu, gdzie autobus jadąc tak samo - uderzył w inny pojazd. Sprawa była opisywana na naszych łamach.

- Jeśli mogę prosić o nagłośnienie sprawy, gdyż w okolicy jest szkoła i kierowca autobusu jeśli nie uderzy w auto, to kiedyś potrąci na przykład dziecko idące ze szkoły. Wczoraj kierowca jechał jak wariat - dodał zbulwersowany mieszkaniec.

Poprosiliśmy o wyjaśnienie sprawy zarządcę transportu - ZTM.

- Zgłoszenie tego zdarzenia trafiło do nas na początku listopada, a w związku z tym, że bezpieczeństwo pasażerów jest dla nas sprawą nadrzędną, zareagowaliśmy bezzwłocznie – m.in. zażądaliśmy wyjaśnień od przewoźnika, który obsługuje linię 146 i zatrudnia kierowcę, o którym pisze pasażer - odpowiedział Michał Wawrzaszek z Zarządu Transportu Metropolitalnego. - W wyniku przeprowadzonego przez nas postępowania pracodawca kierowcy odbył ze swoim pracownikiem rozmowę wyjaśniającą. Ten tłumaczył, że jego zachowanie na drodze było spowodowane nadmiernym natężeniem ruchu oraz wskazał, że rozumie swój błąd. Kierowca został nie tylko pouczony o konsekwencjach grożących za łamanie przepisów ruchu drogowego, ale także został ukarany przez swojego pracodawcę.

Jak pisze dalej w wyjaśnieniu sprawy Zarząd Transportu Metropolitalnego - bezpieczeństwo pasażerów jest kwestią priorytetową.

- Dlatego tego rodzaju zgłoszenia traktujemy bardzo pilnie i poważnie. Kompletne przeprowadzenie procedury wyjaśniającej dotyczące omawianego zdarzenia w tak krótkim czasie jest jednym z wielu przykładów potwierdzających nasze zaangażowanie do kwestii bezpieczeństwa - dodał Wawrzaszek.

Czy pouczenie i kara finansowa pomogą? Zgłaszajcie wszelkie niewłaściwe zachowania kierowców autobusów - będziemy interweniować w waszym imieniu!

Przypadki "nietypowej" jazdy kierowców obsługujących tę linię już opisywaliśmy wcześniej. Zajrzyjcie do polecanych materiałów poniżej.

Interesujesz się tematami ze Śląska? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter

Pod prąd i na czerwonym - kolejny przypadek na linii 146

Może Cię zainteresować:

Znów kierowca autobusu 146 "bohaterem" kina akcji

Autor: Jacek Skorek

25/04/2023

Autobus linii 146 taranuje rogatki w Wirku

Może Cię zainteresować:

Co tam szlabany. Rozkład jazdy ważniejszy! Autobus linii 146 taranuje rogatki w Wirku

Autor: Jacek Skorek

17/04/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon