Materace w Rudzie Śląskiej - jak dobrać odpowiedni dla siebie rodzaj?

Sen i nocny odpoczynek jest pierwotną potrzebą każdego człowieka. Zdaniem specjalistów, ta sfera życia jest zaniedbywana przez dużą część społeczeństwa, co skutkuje permanentnym zmęczeniem, rozdrażnieniem oraz bólami kręgosłupa. Najważniejszym czynnikiem, który przyczynia się do poprawy higieny snu jest zakup materaca, dopasowanego do indywidualnych potrzeb użytkownika. Jaki model wybrać?

Materac3

Jak dopasować materac do swoich potrzeb?

Zakup nowego materaca powinien być starannie przemyślany. Od jego parametrów zależy komfort i jakość nocnej regeneracji, dlatego poszukiwania warto rozpocząć od znalezienia producenta, który zajmuje się konstruowaniem i produkcja najwyższej klasy podłoży. Marką produkującą podłoża, polecaną przez fizjoterapeutów oraz zadowolonych użytkowników jest firma Hilding Anders, którego wyroby można znaleźć również pod prywatnymi nazwami, jak Natura, Pan Materac czy SleepMed.

Idealny materac powinien być ściśle dopasowany do potrzeb, preferencji u upodobań użytkownika. Pierwszą cechą, na którą należy zwrócić uwagę podczas zakupu, jest twardość podłoża. To parametr, który decyduje o stabilności podłoża po nacisku ciała na jego powierzchnię, dlatego powinna być zależna od wagi. Twarde modele przeznaczone są dla osób o większej masie ciała, z kolei miękkie materace - dla singli oraz użytkowników, których masa ciała nie przekracza 50 kg.

Jaki rodzaj wypełnienia materaca wybrać?

W ofercie marki Hilding, na stronie materace Ruda Śląska, można znaleźć innowacyjne podłoża z wypełnieniem sprężynowym lub piankowym.

Materace piankowe są wyrobami wysokoelastycznymi, dzięki zastosowaniu najnowszej generacji blatów z pianki Visco, VelvetTouch lub FloFom. To komponenty, które pozwalają na maksymalne dopasowanie powierzchni podłoża do kształtu i nacisku ciała, dzięki czemu komfort snu zostaje zwiększony. Ciekawym modelem piankowym z oferty marki Hilding jest materac Modern, który gwarantuje doskonałe wsparcie dla kręgosłupa. Dodatkowo, zastosowana w modelu otwartokomorowa struktura pianek poprawia obieg powietrza, co pozytywnie wpływa na utrzymanie higieny podłoża i zapobiega rozwojowi alergenów i roztoczy.

Inna propozycją marki Hilding są nowoczesne materace sprężynowe. Producent do ich konstrukcji stosuje innowacyjne systemy sprężyn, na przykład MultiPocket lub InterActive, które obecne są w modelu Flamenco. Ulokowanie każdej sprężynki w osobnej, flizelinowej kieszonce sprawia, że ich praca nie wpływa na siebie wzajemnie. To właściwość, która umożliwia maksymalne zwiększenie sprężystości punktowej podłoża, co przekłada się na najlepsze podtrzymywanie ciała w spoczynku. Dodatkowo, powierzchnia materacy sprężynowych wyróżnia się wydzieleniem siedmiu stref twardości, gdzie każdy obszar odpowiada za utrzymanie poszczególnych odcinków kręgosłupa. Takie działanie materaca dobroczynnie wpływa na regenerację mięśni szkieletowych i całych pleców, dzięki likwidowaniu napięć mięśniowych, które powstają podczas ekspozycji organizmu na stres czy przepracowania.

Dopasowanie materaca do swoich osobistych potrzeb oraz wagi pozwala na zwiększenie efektywności nocnej regeneracji organizmu. Dobrze dobrane podłoże zapewnia szereg prozdrowotnych właściwości dla zdrowia fizycznego oraz psychicznego, co przekłada się na lepsze funkcjonowanie w ciągu dnia.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon