Mają go! Sprawca rozboju na 69-letnim rudzianinie zatrzymany

Dwa tygodnie zajęło policji z Rudy Śląskiej i Świętochłowic zidentyfikowanie, namierzenie i aresztowanie bandyty, który napadł na 69-latka na Otylii i ukradł rower elektryczny, telefon oraz saszetkę z pieniędzmi. To 33-latek ze Świętochłowic.

Kryminalni z rudzkiej komendy od drugiej połowy sierpnia poszukiwali sprawcę rozboju, do którego doszło na terenie ogródków działkowych w Bykowinie. Nieznany mężczyzna śledził 69-latka do ogródków działkowych, tam przydusił go, a nieprzytomnego okradł.

- Policjanci zostali powiadomieni o bezczelnej kradzieży roweru elektrycznego, telefonu i saszetki z dokumentami i pieniędzmi, po tym jak sprawca uderzył i obezwładnił starszego rudzianina. Kryminalni ustalili, że mężczyzna który dokonał tego rozboju, wcześniej był widziany w jednym z pobliskich sklepów. Policjanci przeglądając zapis z kamer monitoringu uzyskali zdjęcia przedstawiające sprawcę. Jego wizerunek został opublikowany w Internecie i rozesłany do policjantów w miastach ościennych. Mężczyzna został rozpoznany przez kryminalnych ze Świętochłowic, którzy poszukiwali go celem doprowadzenia do aresztu - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z rudzkiej policji.

Sprawcą okazał się 33-latek, bez stałego miejsca pobytu. Uznał, że zanim go złapią i wsadzą - jeszcze trochę "poużywa" życia. Rudzcy kryminalni namierzyli go w naszym mieście, gdzie ukrywał się u rodziny. Rozpoznanie go nie było trudne, gdyż był ubrany w swój "wyjściowy" komplet, znany z nagrań monitoringu! Wprawdzie telefon sprzedać, przepadło też skradzione rudzianinowi 300 złotych, udało się jednak odzyskać rower i dokumenty. Dziś bandyta spotkał się z prokuratorem i sądem, po czym został przekazany policjantom ze Świętochłowic. Za rozbój grozi mu do 12 lat więzienia. Najpierw jednak odsiedzi zaległą karę aresztu.

Poszukiwany rozbojarz uchwycony przez monitoring

Może Cię zainteresować:

Poszukiwani sprawcy rozboju. Napadli i okradli staruszka przy ogródkach na Otylii

Autor: Jacek Skorek

05/09/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon