Koronawirus. Ile zakażeń w Rudzie?

Z przeprowadzonych wczoraj w kraju 62,7 tys. testów - aż 25 procent dało wynik pozytywny. Trzecia fala koronawirusa w Polsce nabiera impetu - mówił dziś wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Test koronawirus
Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 16 tysiącach nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. W województwie śląskim to 1989 osób. Przed naszym regionem znalazło się tylko mazowieckie z wynikiem 2750 zakażonych.
- W Rudzie Śląskiej odnotowano dziś aż 71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To największa liczba od listopada. W ostatnich tygodniach mieliśmy średnio kilkanaście nowych przypadków dziennie. Gwałtowny wzrost liczby zakażeń nastąpił w całej Polsce, gdzie podano ich dzisiaj 15 698. Na szczęście już od prawie tygodnia nie było kolejnych zgonów osób zakażonych w naszym mieście - poinformował Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.
I dodał, że sytuacja w naszych placówkach oświatowych jest na razie stabilna. Do końca tygodnia zajęcia stacjonarne zawieszone są dla trzech grup w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 i jednej klasy w Szkole Podstawowej nr 23, a do poniedziałku dla jednej grupy w MP 40.
Prognozujemy, że apogeum trzeciej fali będzie na przełomie marca i kwietnia, czeka nas więc jeszcze miesiąc nieprzerwanych wzrostów zakażeń – powiedział w ubiegłym tygodniu minister zdrowia Adam Niedzielski. - W wielu krajach widać już spadki zakażeń, efekt lockdownu i szczepień. Ale są kraje, w których wciąż statystyki zakażeń rosną.
Tak się dzieje w Czechach i na Słowacji, gdzie choć liczby dziennych zakażeń są niższe niż w Polsce, to średnia na milion mieszkańców wynosi odpowiednio 1100 i 417. W Polsce obecnie to blisko 260.
Zdj.: Pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon