Koniec przebudowy w Bykowinie - chodnik, ścieżka rowerowa i skwer

O to wielokrotnie apelowali mieszkańcy - pieszy łącznik między ulicami Korfantego i Kopalnianą w Bykowinie. Do tej pory była to droga "terenowa", w dodatku - zaanektowana przez kierowców na parking. To się zmieniło.

Co się zmieniło po przebudowie? Powstało 400 m nowej, asfaltowej ścieżki rowerowej, chodnik, częściowo z różnobarwnej trylinki. W centralnej części łącznika przebudowany został znajdujący się tam skwer. Do tego nasadzenia nowej zieleni, ławki, leżaki oraz donice z roślinami.

- Dla rowerzystów przygotowane zostały stojaki rowerowe oraz dwa zestawy naprawcze do rowerów. Z kolei dla dzieci atrakcją jest linowa konstrukcja do wspinaczki. W części zagospodarowywanego skweru wykorzystana została tzw. nawierzchnia biologicznie czynna w postaci różnych rodzajów żwiru – wylicza Piotr Janik, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta.

Kolejna zmiana, która związana jest z realizacją inwestycji, dotyczy zamknięcia zmodernizowanej przestrzeni dla ruchu samochodowego. W tym celu zainstalowane zostały słupki ograniczające wjazd z możliwością ich złożenia.

– Zrealizowaliśmy inwestycję, o którą mieszkańcy Bykowiny wielokrotnie pytali podczas dzielnicowych spotkań. Koszt prac wyniósł 1,3 mln zł – mówi prezydent Michał Pierończyk. Wkrótce przebudowane zostaną dwa przejścia dla pieszych na tych ulicach, dzięki czemu nowy ciąg pieszo-rowerowy zostanie połączony z wcześniej istniejącymi.

Nowy ciąg pieszo-rowerowy zostanie połączony z istniejącą infrastrukturą poprzez przebudowę przejść dla pieszych na ulicach Korfantego i Kopalnianej.

- Wykonawca inwestycji został już wyłoniony, a na jej realizację będzie mieć czas do końca roku – dodaje Pierończyk.

Oba przejścia dla pieszych zostaną uzupełnione o przejazdy rowerowe. Przebudowane zostaną również chodniki na terenie przylegającym do przejść. Całość uzupełni wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. Koszt prac to prawie 250 tysięcy złotych.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon