Koncert charytatywny Karpackiego Zespołu Pieśni i Tańca Ukrainy „Verkhovyna” w Rudzie Śląskiej

Koncert charytatywny Karpackiego Zespołu Pieśni i Tańca Ukrainy „Verkhovyna” odbędzie się już w najbliższą sobotę (4.02) o godz. 17.00 w bielszowickim Domu Kultury. W ten sposób Ruda Śląska po raz kolejny postanowiła pomóc ogarniętej wojną Ukrainie. Obowiązują bezpłatne wejściówki.

Verkhovyna

Koncert charytatywny Karpackiego Zespołu Pieśni i Tańca Ukrainy „Verkhovyna” odbędzie się już w najbliższą sobotę (4.02) o godz. 17.00 w bielszowickim Domu Kultury. W ten sposób Ruda Śląska po raz kolejny postanowiła pomóc ogarniętej wojną Ukrainie.

Koncert charytatywny w sobotę 4 lutego

Podczas imprezy Fundacja TVS zbierze datki na rzecz 67. Batalionu Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy.

- Od początku wojny w Ukrainie nie zostawiamy w potrzebie naszych wschodnich sąsiadów – mówi Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej. – Wielu uchodźców mogło liczyć na wielkie serca rudzian i znalazło schronienie w ich domach, licznie odpowiedzieli też na organizowane zbiórki. Latem dużą frekwencją cieszył się koncert „Ruda Śląska solidarna z Ukrainą”, który organizowaliśmy razem z Telewizją i Fundacją TVS. Jednak pomoc i nasze wsparcie są nadal potrzebne, dlatego zachęcam do udziału w sobotnim koncercie. Myślę, że to wyjątkowe spotkanie doskonałą okazją do polsko-ukraińskiej integracji – dodaje.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni rudzianom, że tak aktywnie wspierają nas i pomagają w trudnych dla Ukrainy chwilach – podkreśla Iryna Jaworska, jedna z inicjatorek imprezy. - Dziękuję za hojność, solidarność i dobroć okazywaną narodowi ukraińskiemu, który znajduje się w okropnie trudnej sytuacji. Mam nadzieję, że dobro wróci do rudzian i wszystkich Polaków za to, co robią dla mieszkańców Ukrainy – dodaje.

W sobotnie popołudnie publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w niezwykłym koncercie popularnego na Ukrainie Karpackiego Zespołu Pieśni i Tańca „Verkhovyna”. – To wyjątkowa grupa wokalno–choreograficzna składająca się z zespołów chóralnych, orkiestrowych i tanecznych, która reprezentuje ukraińską twórczość ludową, zwyczaje i obrzędy regionu lwowskiego. Zespół ten powstał przy Drohobyckiej Filharmonii Regionalnej 8 marca 1946 roku - mówi Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta.

Jak i gdzie odebrać bezpłatne wejściówki na koncert

„Verkhovyna” występuje na Ukrainie i za granicą. Artyści koncertowali w Polsce, Chorwacji, Belgii, Czechach i Niemczech. To zespół, który prezentuje bogactwo karpackich melodii, pieśni i tańców ludowych. Obecnie kierują nim: dyrektor artystyczny i główny dyrygent - Svitlana Maidanyk, dyrygent - Svitlana Urban, lider orkiestry - Bohdan Kachmarik, choreograf - Wasyl Kulakivskyi, dyrektor - Honorowy Pracownik Sztuki - Serhii Dmitriew.

Bezpłatne wejściówki na koncert można odebrać w kasie Domu Kultury w Bielszowicach (ul. Kokota 170, tel. 32 240 21 25/26) od poniedziałku do środy i w piątek w godz. od 8.00 do 12.00, w czwartek od godz. 14.00 do 18.00, a także w sobotę godzinę przed imprezą. Bilety są dostępne również w Wydziale Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (pl. Jana Pawła II 6, pokój 325, tel. 32 244 90 46) w godzinach pracy Urzędu Miasta (poniedziałek, wtorek, środa: 8.00 – 16.00, czwartek: 10.00 – 18.00, piątek: 8.00 – 14.00). Liczba miejsc jest ograniczona.

Artur "Baca" Bacowski szczęśliwym ojcem. Jego syn urodził się w Goduli

Może Cię zainteresować:

Artur "Baca" Bacowski, znany kucharz, restaurator i vlogger ma syna. Urodził się w rudzkim szpitalu w Goduli!

Autor: Jacek Skorek

25/01/2023

Rudzianin spędzi resztę życia w celi

Może Cię zainteresować:

Horror na osiedlu "Sielanka" w Tarnowskich Górach. Młody rudzianin chciał udusić partnerkę

Autor: Jacek Skorek

25/01/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Od Śląska bije światło czyli Mały Festiwal Wielkiej Literatury Wydarzenia w Chorzowie Katowicach Rudzie Śląskiej i Bytomiu

„Od Śląska bije światło!” - festiwal śląskiej literatury

Filip springer

Spotkanie z pisarzem Filipem Springerem 23 maja

Zrozumieć Śląsk

Zrozumieć Śląsk - spektakl historyczny z wykorzystaniem AI

10

Filmowa Encyklopedia Powstań Śląskich z okazji 100. rocznicy

alkohol

Koniec z nocną sprzedażą alkoholu!

183323674 1081254302400403 4334693175965690517 n

Powstaje Dolina Kochłówki