Kolejny odcinek do rozkopania. Halemba II stoi w korkach

Modernizacja kanalizacji w Halembie wchodzi w następny etap. Od poniedziałku ruszyły prace przy ulicy Olszynowej. I choć PWiK zapewnia o "przejezdności" trasy - samochody stoją w korku od targowiska...

- W czasie robót zostanie zachowana jej przejezdność oraz wprowadzony z końcem marca br. ruch dwustronny, jednak kierowcy będą musieli się liczyć z utrudnieniami. W trakcie robót ulica ta zostanie wyłączona dla ruchu autobusów, które będą kursowały do ulicy 1 Maja, odcinkiem ulicy Solidarności pomiędzy ul. Olszynową i 1 Maja - informuje PWiK.

Zmiany obejmą też przystanki autobusowe.

- Tymczasowy przystanek „RUDA ŚL. Halemba Solidarności” zostanie zlokalizowany w rejonie budynku Solidarności 1. Jednocześnie istniejący przystanek przy ul. 1 Maja, nie będzie obsługiwany przez linie nr: 98, 120, 121, 130, 130N, 144, 146, 147, 155, 177, 198, 230, 255 i 669 - podają w komunikacie. - W kierunku przeciwnym tj. do przystanku „RUDA ŚL Halemba Pętla” nadal zostanie utrzymana tymczasowa organizacja ruchu dla autobusów ww. linii z objazdem od ulicy 1 Maja, ulicą Miodową do ulicy Solidarności z obsługą tymczasowego przystanku „RUDA ŚL. Halemba Solidarności” przy ul. Miodowej 4.

Koszmar kierowców i pieszych w Halembie

Modernizacja kanalizacji wprowadziła, delikatnie mówiąc, spore zamieszanie w ruchu. Mieszkańcy donoszą, że w godzinach szczytu zator sięga targowiska, a wyjechanie na 1 Maja od skrzyżowania z Zamenhoffa, czyli jakichś 300 metrów - zajmuje nawet pół godziny!

Nie jest też łatwo pieszym. Rozkopane chodniki, wszędzie bariery i zakazy przechodzenia - to codzienność na "dwójce". Piesi chodzą wręcz między samochodami, co dodatkowo zwiększa zamieszanie.

Zapowiedzi, że wkrótce będzie lepiej - na razie się nie sprawdzają...

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon