Już w najbliższy weekend - spacer historyczny Traktem Rudzkim

Na spacer historyczny, tym razem Traktem Rudzkim, możecie się wybrać w najbliższą sobotę, 11 maja. Przewodnik poprowadzi gości od Ficinusa, przez Górę Antonia do ruin amfiteatru przy Czarnoleśnej. Początek wycieczki o godzinie 14.00.

FICINUS RUDA SLASKA

Spacer historyczny z przewodnikiem oraz plenerowy koncert Orkiestry Dętej KWK "Pokój" na terenie Traktu Rudzkiego - to propozycja na sobotnie popołudnie w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich. O godz. 14.00 wycieczka ruszy spacerem wzdłuż kolonii robotniczej Ficinus, przez Górę Antonia do Amfiteatru przy ul. Czarnoleśnej.

Zbiórka chętnych do tej historycznej wyprawy - przy budynku Biblioteki Ficinus przy Pawła Kubiny 24 w Wirku. Na spacer obowiązują zapisy pod numerem tel. 32 342 36 06.

– Zapraszam na wyprawę śladami mieszkańców Ficinusa, ścieżkami zrewitalizowanej hałdy, która stanowi pozostałość po hucie cynku "Liebe-Hoffnung" do amfiteatru w rejonie ulicy Czarnoleśnej, gdzie o godz. 16.00 rozpocznie się koncert Orkiestry Dętej KWK "Pokój" – zaprasza Michał Pierończyk, prezydent Miasta Ruda Śląska. - Strefa wypoczynku na zrewitalizowanym terenie ruin amfiteatru to doskonałe miejsce do organizacji plenerowych wydarzeń.

Ruiny amfiteatru, to strefa zajmująca blisko pół hektara.

- Rewitalizacja tego miejsca polegała na nadaniu mu funkcji wypoczynkowej. Wyremontowane zostały zniszczone betonowe stopnie amfiteatru. Dodatkowo pojawił się szereg elementów małej architektury, takiej jak ławki, stoły piknikowe, stojaki rowerowe. Całość dopełnia pergola oraz mały plac zabaw - mówi Michał Pierończyk.

Inwestycja ta kosztowała ponad 1,2 miliona złotych i podobnie jak cały Trakt Rudzki objęta była dofinansowaniem unijnym.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon