Jeżdżą po Rudzie Śląskiej pod wpływem alkoholu i narkotyków. Nie wolno tego tolerować!

Włos się jeży na głowie, gdy czyta się policyjne statystyki. Codziennie stróże prawa z Rudy Śląskiej zatrzymują na drogach miasta kierowców pijanych, odurzonych albo poruszających się pojazdami niedopuszczonymi do użytku.

Policja Śląska
Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Każdy kierowca pod wpływem alkoholu czy narkotyków, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze. I nie powinniśmy mieć dla nich, jako społeczeństwo, żadnej taryfy ulgowej. Zero pobłażania i tolerowania dla takich osób.

Ci kierowcy to zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego

Zaledwie jednego dnia, 24 marca 2022 r. policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali aż trzech kierowców, którzy jeździli po ulicach miasta jak gdyby nigdy nic. Każdy miał na sumieniu jakiś gwałt na przepisach ruchu drogowego.

Policjanci z rudzkiej drogówki, powiadomieni przez pracowników kopalni, zatrzymali kierowcę volvo, który mając blisko promil alkoholu w organizmie, wjechał na teren zakładu. Tłumaczenie pijaka było kuriozalne. 61-latek myślał, że już dawno stracił prawo jazdy i dlatego jeździł pijany. Policjanci byli zaskoczeni tłumaczeniem mężczyzny i uświadomili mu, że teraz na pewno straci je na długi czas.

Kolejny pijany 50-latek nie dość, że jeździł swoim renaultem pomimo zakazu sądu, to był po użyciu alkoholu. Wydmuchał nieco poniżej pół promila i popełnił tym wykroczenie, ale odpowie również za przestępstwo, jakim jest złamanie zakazu prowadzenia pojazdów, zasądzonego po tym, jak w ubiegłym roku był zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Trzeciego kierowcę od siedmiu boleści, 29-latka, zatrzymali policjanci z Halemby. Ten z kolei jeździł seatem pod wpływem narkotyków, a żeby tego jeszcze było mało - kolejną dawkę miał w kieszeni. Mundurowi z piątki przeszukali jego mieszkanie i tam też znaleźli marihuanę i amfetaminę. Ten rudzianin nie dość, że odpowie za kierowanie pod wpływem narkotyków, to usłyszy jeszcze zarzuty ich posiadania.

Całej trójce grozi teraz więzienie, zakazy prowadzenia pojazdów i wysokie kary grzywny.

Nie ma przyzwolenia dla kierujących pod wpływem alkoholu lub narkotyków

- Pamiętajmy, nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. W konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego lub pieszymi mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych - mówią policjanci.

- Apel kierujemy również do osób z najbliższego otoczenia kierowcy, którzy widząc, że wsiada on za kierownicę, a wcześniej pił alkohol, nie reagują, przez co dają przyzwolenie na prowadzenie auta na tak zwanym podwójnym gazie. Pamiętajmy, że tylko dzięki zdecydowanej reakcji i całkowitemu brakowi tolerancji dla nietrzeźwych kierowców, możemy wspólnie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach - dodają rudzcy mundurowi.

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kontrola policji (zdjęcie ilustracyjne)

49-latek jechał w nocy jedną z ulic Rudy Śląskiej zygzakiem

25-latek z Rudy Śląskiej zatrzymany za posiadanie znacznej ilości narkotyków

"Synuś" z piekła rodem w Goduli. Awantura, narkotyki

kampania #Niebajka o porwaniu

Rusza kampania #Niebajka o porwaniu

Pijany kierowca

Kierowca miał 2,75 promila alkoholu we krwi

pieszy z telefonem

Zakaz korzystania z telefonu przez pieszych

Zatrzymanie mężczyzn, Ruda Śląska

Diler narkotyków zatrzymany

60ab931528b87 p

Dachowanie na DTŚ w Rudzie Śląskiej