44-letni rudzianin znęcał się nad swoją rodziną. Otrzymał sądowy zakaz zbliżania

Policjanci z komendy miejskiej zatrzymali 44-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, który znęcał się nad swoją konkubiną i dziećmi. Sprawca przez ostatni czas przebywał w areszcie, a śledczy zabezpieczali dowody w sprawie.

Pixaby
przemoc-w-rodzinie-Ruda

W poniedziałek, 21 marca funkcjonariusze z komisariatu drugiego zatrzymali rudzianina, który przez kilka miesięcy znęcał się nad swoją rodziną.

- Rudzianin przebywał w policyjnym areszcie, a śledczy zbierali i zabezpieczali dowody jego agresji wobec konkubiny - wyjaśniają policjanci KMP Ruda Śląska.

Po doprowadzeniu agresora do prokuratura, przedstawił mu zarzuty: znęcania psychicznego i fizycznego nad konkubiną i rodziną. 44-letni rudzianin zgodnie z decyzją, musiał natychmiast opuścić miejsce zamieszkania. Otrzymał sądowy zakaz zbliżania się do rodziny i konkubiny, został objęty również policyjnym dozorem.

- Najbliższe tygodnie to czas wytchnienia dla pokrzywdzonej, a dla śledczych intensywnej pracy, aby przygotować materiały dla sądu, który zadecyduje o jego dalszym losie - dodają policjanci.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

kampania #Niebajka o porwaniu

Rusza kampania #Niebajka o porwaniu

pieszy z telefonem

Zakaz korzystania z telefonu przez pieszych

Od dziś do 2. listopada - policyjna akcja Wszystkich Świętych 2022

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach

Pijany kierowca

Kierowca miał 2,75 promila alkoholu we krwi

Pociąg Kolei Śląskich

Pociągi do Katowic i Gliwic będą jeździć szybciej

uczennica

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

IRRS

Rudzianin prezesem Instytutu Rozwoju Regionalnego