Janáček Philharmonic Ostrava – zamykający cykl koncert już w styczniu!

W tym roku odbyły się już dwa koncerty cyklu, podczas którego widzowie mieli okazję usłyszeć i zobaczyć na żywo czeską orkiestrę Janáček Philharmonic Ostrava. Podczas minionych występów orkiestra wykonywała między innymi dzieła Tchaikovskiego i Brahmsa. Ostatni styczniowy koncert zamykający cykl poświęcony jest czeskim kompozytorom. Wydarzenie odbędzie się w Cavatina Hall, nowoczesnej sali koncertowej w centrum Bielska-Białej.

Janáček Philharmonic Ostrava – zamykający cykl koncert już w styczniu!

„Symfonia Nowego Świata” – czeskie dzieła w wykonaniu czeskiej orkiestry

Cykl spotkań Janáček Philharmonic Ostrava w Cavatina Hall rozpoczął się już we wrześniu koncertem „Siódma Beethovenowska”, podczas którego widzowie mieli okazję usłyszeć wykonanie dzieł Johannesa Brahmsa i Franza Liszta. W listopadzie odbył się drugi koncert „Moser gra Szostakowicza”, a w programie pojawił się Felix Mendelssohn-Bartholdy, Dmitrij Shostakovich i Piotr Tchaikovsky.

Trzeci, a zarazem ostatni i zamykający cykl koncert to „Symfonia Nowego Świata”. Wydarzenie odbędzie się 14 stycznia 2024 roku w Cavatina Hall w Bielsku-Białej. Tym razem w programie znaleźli się wyłącznie czescy kompozytorzy.

Ostatni koncert cyklu rozpocznie Uwertura do „Sprzedanej narzeczonej”, najsłynniejszej opery Bedřicha Smetany, znakomitego kompozytora okresu romantyzmu. Następnie orkiestra wykona arie z opery „Juliette” Bohuslava Martinu, a wydarzenie zakończy IX Symfonia e-moll „Z Nowego Świata” Antonína Dvořáka. Orkiestrę poprowadzi tego dnia jej główny dyrygent Vassily Sinaisky, a na scenie pojawią się doceniani wokaliści z Czech, w tym między innymi Kateřina Kněžíkova.

Koncert Janáček Philharmonic Ostrava „Symfonia Nowego Świata” to półtoragodzinne spotkanie z czeską muzyką klasyczną w wykonaniu światowej sławy czeskich artystów. 14 stycznia w Cavatina Hall mile widziani są zarówno wielbiciele wyśmienitej muzyki klasycznej, jak i ci, którzy przez udział w wydarzeniu chcą poszerzyć swoje muzyczne horyzonty.

Janáček Philharmonic Ostrava – zamykający cykl koncert już w styczniu!

Janáček Philharmonic Ostrava – długa tradycja muzyczna i światowa renoma

Janáček Philharmonic to orkiestra mająca swoją siedzibę w Ostrawie. W Czechach jest ona jedną z najbardziej rozpoznawalnych orkiestr symfonicznych, docenianych zarówno przez wielbicieli muzyki klasycznej, innych artystów, jak i krytyków. Bezbłędnie wykonuje dzieła kompozycji Janáčka, którego nazwisko pojawia się w nazwie grupy, ale także i wielu innych docenianych kompozytorów z różnych epok.

Oficjalnie Janáček Philharmonic Ostrava utworzono w 1945 pod inną nazwą, choć korzenie grupy sięgają aż 1929 roku, kiedy to zebrano inną orkiestrę w Ostrawie, która stała się jej podwaliną. Zaledwie po kilku latach działalności zespół zyskał międzynarodowe uznanie. Dziś koncertuje nie tylko w Europie, ale także i w Azji.

Janáček Philharmonic Ostrava – zamykający cykl koncert już w styczniu!

Cavatina Hall w Bielsku-Białej zaprasza już 14 stycznia

Na koncert „Symfonia Nowego Świata” i ostatnie spotkanie z orkiestrą Janáček Philharmonic Ostrava w ramach trzykoncertowego cyklu już 14 stycznia zaprasza Cavatina Hall. To nowoczesna sala koncertowa w centrum Bielska-Białej umiejscowiona przy ulicy Dworkowej 2. Lokalizacja pozwala na dotarcie na miejsce nie tylko samochodem, ale także komunikacją miejską lub koleją.

Cavatina Hall to wyjątkowy obiekt z niezwykłą salą koncertową, w której idealna akustyka i najwyższej klasy system przestrzennego nagłośnienia zapewnia niezapomniane wrażenia dla każdego widza, i to niezależnie od tego, które z tysiąca miejsc zajmie. Przekonaj się sam – wybierz się na koncert Janáček Philharmonic Ostrava i doświadcz na własnej skórze spotkania z wyśmienitą muzyką klasyczną w jednej z najnowocześniejszych sal koncertowych w Europie.

Janáček Philharmonic Ostrava – zamykający cykl koncert już w styczniu!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon