Jaki laptop dla nastolatka? Ranking 2021

W dzisiejszym świecie trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez laptopa. Używamy go codziennie do pracy, nauki i rozrywki. Stał się on nieodłącznym elementem życia każdego z nas, a dla nastolatka dobry sprzęt jest wręcz niezbędny - szczególnie w dobie zdalnego nauczania. Podpowiadam jaki laptop wybrać.

F 1 glowne

Laptop VAIO A12 I5-8200

Jedną z lepszych propozycji jest Laptop VAIO A12 I5-8200. Wykonano go z włókna węglowego i aluminium, a podczas projektowania zadbano o najmniejsze detale. Jest to elegancki sprzęt, który zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji.

- To jeden z najlepiej sprzedających się modeli w naszym sklepie. Ma niepowtarzalny wygląd i jest solidnie wykonany, co zapewnia komfortowe użytkowanie przez długi czas. VAIO A12 nie wymaga żadnych przejściówek, co czyni go wszechstronnym w biurze, sali konferencyjnej, salonie, jak i w podróży - podkreśla Adam Wysocki - Dyrektor Działu Sprzedaży sklepu internetowego www.matrixmedia.pl.

Maksymalna żywotność baterii w tym modelu to aż 7,5 godziny. Można go więc używać przez długi czas, bez potrzeby szukania gniazdka do podładowania baterii. Laptop VAIO to także bezpieczeństwo – jest kompatybilny z Windows Hello i do jego odblokowania można użyć skanera linii papilarnych oraz funkcji rozpoznawania twarzy.

HUAWEI Matebook D15

Kolejny laptop, który będzie idealnym wyborem dla nastolatka to HUAWEI Matebook D15. Zastosowany w nim panoramiczny ekran IPS FullView 15” otwiera nowy wymiar wrażeń podczas kreatywnej pracy, czy oglądania filmów. Z kolei procesor Intel Core dziesiątej generacji zapewnia imponującą wydajność i moc obliczeniową. W połączeniu z superszybkim dyskiem SSD Matebook otwiera ogrom możliwości, co z pewnością ułatwi pracę w szkole lub rozwiązywanie zadań domowych.

- Ten sprzęt waży zaledwie 1,53 kg, a po złożeniu mierzy tylko 16,9 mm wysokości – idealnie mieści się więc do plecaka lub torby i właściwie nie czuć jego ciężaru. Co jest istotne dla nastolatków, którzy laptopa lubią używać także poza domem – mówi Adam Wysocki z www.matrixmedia.pl.

Ten model to także gwarancja bezpieczeństwa – przycisk zasilania posiada zintegrowany czytnik linii papilarnych. Wystarczy jedno dotknięcie, aby włączyć urządzenie i zalogować się do systemu. Matebook D15 zapewnia także błyskawiczny dostęp do danych, dzięki zastosowanemu tu półprzewodnikowemu dyskowi SSD, który gwarantuje nawet kilkunastokrotnie szybszy odczyt i zapis danych w porównaniu z tradycyjnym dyskiem optycznym HDD.

TECHBITE Arc 11.6

Ostatni z proponowanych modeli, to TECHBITE Arc 11.6, który jest jedną z najtańszych opcji, ale na pewno wartą rozważenia. To laptop, tablet i panel demonstracyjny w jednym. Dotykowy ekran urządzenia z obrotową konstrukcją 360° daje pełną swobodę użytkowania i dopasowania go do własnych potrzeb.

- Komfortowe wypełnianie codziennych i ważnych z punktu widzenia ucznia lub studenta zadań, takich jak: dowolne tworzenie niezliczonych dokumentów, wygodny dostęp do multimediów oraz rozrywka na wysokim poziomie – to wszystko możliwe jest dzięki 4 GB pamięci RAM. Z kolei wewnętrzna pamięć 64 GB wystarczy do komfortowego użytkowania, gromadzenia ulubionych filmów, zdjęć i programów. W razie potrzeby można ją rozszerzyć do 512 GB - tłumaczy Adam Wysocki.


Jest tu także dwurdzeniowy procesor Intel Celeron N4000 i zintegrowany układ graficzny Intel z serii 600. Zastosowano tu również praktyczną funkcję Windows Hello i do odblokowania wystarczy jedno dotknięcie palcem. Laptop ARC 11.6 jest nie tylko zwinny, lecz też kompaktowy i lekki – waży jedynie 1 kg i z łatwością zmieści się nawet w małym plecaku.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon