Jak zaaranżować balkon w stylu Boho?

Recykling, ekologia, troska o środowisko naturalne jeśli są to idee bliskie twemu sercu i jednocześnie w urządzaniu wnętrz nie lubisz trzymać się sztywnych ram, wyznajesz zasadę im więcej tym lepiej to styl boho jest dla Ciebie. Z naszego artykułu dowiesz się co zrobić by zaaranżować balkon w stylu boho przy niewielkim nakładzie środków.

Balkon w stylu boho

Balkon w stylu boho – czyli jaki?

Swoboda to kwintesencja stylu boho. Sięgający korzeniami do paryskiej cyganerii, lat 60. XX wieku, nurt czerpie z kultur dalekiego wschodu czy stylu ludowego. Aranżując przestrzeń w tym stylu sięgajmy po naturalne materiały takie jak drewno, kamień, glina, len czy wełna. Charakterystyczne dla tej estetyki jest także dowolne łączenie kolorów, wzorów i faktur. Sięganie po wyroby rzemieślnicze czy własnoręcznie wykonane meble i przedmioty. Takie rozwiązania przypadną do gustu wszystkim oszczędnym i gospodarnym osobom.

Podłoga w klimacie boho

Żeby podczas aranżacji balkonu w tym stylu zachować jego wyjątkowy charakter i klimat należy sięgnąć do starej włókienniczej tradycji łączenia tkanin o różnych wzorach i kolorach. Pomysł by płytki na balkon układać metodą patchworkową sprawdza się tutaj idealnie. Układając płytki na ścianie czy podłodze w wielobarwne mozaiki nadamy naszej przestrzeni wyjątkowego kolorytu. Dzięki ogromnemu wyborowi płytek ceramicznych możemy bez trudu układać wzory w dowolnej kolorystyce, z zachowaniem umiaru, stosując jednolitą tonację, bądź szalejąc z kolorem poprzez wybór wielobarwnej glazury.

Meble boho dla fanów majsterkowania

Wszyscy zwolennicy nadawania przedmiotom drugiego życia idealnie odnajdą się w stylu boho. Dbanie o naturę, recykling i świadome zakupy leżą u podstaw tej idei. Odnowienie starych mebli czy własnoręczne wykonanie kompletu wypoczynkowego z palet i skrzynek mogą być doskonałą formą spędzenia wolnego czasu i jednocześnie alternatywą do kupna nowych mebli. Taka oszczędność będzie zasadna w wynajmowanych mieszkaniach.

Zaszalej z kolorami - dodatki w stylu boho

Styl boho nie może istnieć bez dodatków. Tutaj minimalizm nie jest mile widziany. Bez skrępowania możesz łączyć faktury, kolory i kształty. Pamiętajmy by do swoich aranżacji w stylu boho używać naturalnych materiałów. Wystrój balkonu dopełnią gałgankowe dywaniki, patchworkowe narzuty, wielobarwne pufy i poduszki z frędzlami, łapacze snów, tkane hamaki czy plecione koce. Dzięki nim możemy stworzyć na swoim balkonie wyjątkową atmosferę. Nie zapomnijmy także o odpowiednim oświetleniu. Lampki z ciepłym światłem, świece czy lampiony dopełnią szczególnego klimatu.

Na balkonie w stylu boho koniecznie muszą się znaleźć wszelkie rośliny zielone oraz kwiaty. Zapaleni ogrodnicy mogą urządzić w drewnianych skrzyniach niewielki ogródek lub zainwestować w mini szklarnię. Zdobne donice będą miłe dla oka i nadadzą wyjątkowego charakteru naszemu balkonowi. Małe donice warto zawiesić na plecionych kwietnikach w bezpiecznym miejscu.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon