Gra miejska "Szlakiem naszych bohaterów". Wciel się w postać powstańca śląskiego. Zapisy do 1 lub 11 czerwca

„Szlakiem naszych bohaterów” – to hasło gry miejskiej, które odbędzie się z okazji obchodów 100-lecia wybuchu III Powstania Śląskiego w sobotę (19 czerwca).

harcerze

Do gry miejskiej " Szlakiem naszych bohaterów" można zgłosić chęć udziału:

  • do 1 czerwca 2021 – w przypadku patroli harcerskich,
  • do 11 czerwca 2021 – jeśli w grze chcieliby wystartować pozostali mieszkańcy miasta.
- Serdecznie zachęcamy do udziału w historyczno-przygodowej grze miejskiej, dzięki której przeniesiemy się do czasów III Powstania Śląskiego – podkreśla hm. Marcin Różycki, komendant rudzkiego hufca. – Jestem pewien, że udział w tej zabawie będzie nie tylko okazją do zgłębienia wiedzy o przebiegu i skutkach Powstań Śląskich, ale także wzmocni więź z naszą lokalną tradycją i przynależność do Małej Ojczyzny. Poza tym będzie również świetną możliwością integracji oraz aktywnego spędzenia wolnego czasu – dodaje.

Uczestnicy wcielą się w powstańców

Podczas gry jej uczestnicy wcielą się w oddział powstańców, który będzie miał do wykonania wiele zadań w czasie wędrówki. Jako specjalna jednostka wszyscy gracze będą musieli zbierać informacje wywiadowcze oraz poprawnie wypełniać różne polecenia, a przy okazji odkryją ciekawe miejsca w Rudzie Śląskiej.

- Co więcej, podczas gry uczestnicy poznają historię i bohaterów III Powstania Śląskiego oraz plebiscytu w niezwykłej i przystępnej formie. Podczas swojej wędrówki będą musieli jednak wykazać się sprytem, jak i wieloma umiejętnościami. Ważnym aspektem całej rozgrywki będzie przede wszystkim zgranie się i współpraca całego patrolu – zaznacza pwd. Krystian Niegel, rzecznik prasowy hufca ZHP Ruda Śląska.

Uczestnicy gry będą poruszali się po określonym terenie (Nowy Bytom i Wirek). W zabawie mogą uczestniczyć

  • harcerze,
  • harcerze starsi
  • wędrownicy z Chorągwi Śląskiej ZHP.

Uczestnicy gry będą działać w patrolach, liczących od 4 do 7 osób (w tym pełnoletni opiekun) i zostaną podzieleni na dwie grupy wiekowe: harcerzy (od 9-12 lat) oraz harcerzy-starszych/wędrowników (13-21 lat). Zgłaszać swój udział w grze mogą także rodziny z dziećmi oraz grupy dziecięce i młodzieżowe z opiekunem, które nie należą do społeczności harcerskiej. Takie patrole będą składały się z 3 do 7 osób, a w każdym patrolu musi być min. jedno dziecko (osoba od 1. do 17. roku życia) oraz jeden pełnoletni opiekun (powyżej 18 lat).

Gra rozpocznie się w sobotę (19 czerwca) o godz. 11:30, jednak wcześniej nastąpi rejestracja uczestników. W dniu wydarzenia uczestnicy spotkają się na Placu Jana Pawła II, przed urzędem miasta.

Harcerze, którzy chcieliby wziąć udział w grze miejskiej, mogą zgłosić swój udział do 1 czerwca, z kolei osoby, które nie są harcerzami, mogą zadeklarować chęć uczestnictwa do 11 czerwca. Przed dokonaniem zapisu należy zapoznać się z regulaminem uczestnictwa.

Zapisy możliwe pod linkiem: http://rudaslaska.zhp.pl/zapisy

Regulaminy dla harcerzy oraz osób niezrzeszonych znajdują się na stronie rudzkiego hufca: http://rudaslaska.zhp.pl

Gra Miejska
Gra miejska

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon