Gitarowy rekord świata w sąsiednim mieście? Zobacz, gdzie i co się wydarzy!

Jeśli grasz na gitarze, jesteś w stanie przyjechać do Świętochłowic i chcesz wziąć udział w biciu kolejnego gitarowego rekordu świata - nie zastanawiaj się. W sobotę 19 czerwca na terenie obiektu "Dwie Wieże" w Świętochłowicach nastąpi próba pobicia tego rekordu!

Guitar 2183684 1920

Gitarowy Rekord Guinnessa to cykliczna impreza, odbywająca się co roku, na początku maja we Wrocławiu w ramach Thanks Jimi Festival. Uczestniczą w niej gitarzyści, którzy wspólnie wykonują utwór Jimiego Hendrixa „Hey Joe”. Pomysłodawcą imprezy jest Leszek Cichoński. Pierwsza oficjalna edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa w Polsce odbyła się w 2003 roku we Wrocławiu i zgromadziła 588 gitarzystów.

Świony zagrają z Wrocławiem!

– Pomysł zorganizowania i połączenia sił we wspólnym biciu Rekordu narodził się z miłości do muzyki. Po wielomiesięcznej stagnacji postanowiliśmy zrobić coś, co poruszałoby serca i ciała do działania, a w związku z tym, że na Śląsku jest mnóstwo utalentowanych i umuzykalnionych ludzi w każdym wieku, to musiał to być happening muzyczny - pisze do naszej redakcji organizatorka akcji - Monika Szymczak.

Próba pobicia tego rekordu oczywiście będzie miała miejsce - jak zawsze, we Wrocławiu. Jednak Świętochłowice mogą przyłożyć do tego istotną cegiełkę. Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach przy współpracy ze świętochłowicką, ale znaną już w Polsce i Europie stacją Jazz TV zaprasza 19 czerwca 2021 o godzinie 16:00 na wspólne bicie Rekordu. Ta próba odbędzie się właśnie na terenie "Dwóch Wież".

Dzięki uprzejmości stacji Jazz TV, zgromadzeni w Świętochłowicach gitarzyści połączą się z gitarzystami z wrocławskiej Pergoli i spróbują razem pobić Gitarowy Rekord Świata. Żeby to się stało, potrzeba łącznie aż 7998 gitar, lecz to wcale nie jest wielka przeszkoda. Gitarzystów na Śląsku są tysiące. Ważne, by chcieli dołączyć do "rekordowej drużyny".

Jak pobić ten rekord?

Wystarczy mieć do dyspozycji gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe" Jimiego Hendrixa. Co ważne, dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar (akustyczne, klasyczne, elektryczne, basowe), a także inne instrumenty strunowe – ukulele, mandoliny, banjo i bałałajki. Nie trzeba też być pełnoletnim.

Po dokonanej próbie, na terenie tego obiektu odbędzie się również specjalny koncert, który rozpocznie się o godzinie 17:00. Wystąpi tam zespół KSW 4 Blues, który zyskał tytuł zespołu roku TOP BLUES 2020. Jest także laureatem Festiwalu Rawa Blues 2018!

Gitarowy rekord Świata
Gitarowy rekord Świata

Oficjalny plakat - Gitarowy Rekord Świata - Świętochłowice

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon