Gadatliwy kierowca nazbierał w pięć dni 24 punkty karne i mandatów za 1000 zł

O tym, że „mowa jest srebrem, a milczenie złotem” przekonał się 29-letni kierowca, którego w ciągu zaledwie pięciu dni śląska policja dwa razy złapała na rozmowie przez telefon podczas jazdy. Efekt? 24 punkty karne i w sumie 1000 złotych mandatu. A że już wcześniej miał na koncie wykroczenia, dotyczące przekroczenia dopuszczalnej prędkości, wobec kierowcy wystosowano wniosek o kontrolne sprawdzenie jego kwalifikacji.

https://slaska.policja.gov.pl/
Kierowca rozmowa przez telefon

Od początku roku śląska Policja odnotowała prawie 2700 przypadków korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania przez kierowcę słuchawki w ręce. Statystykę tę w krótkim czasie podniósł 29-letni kierowca, którego w ciągu zaledwie pięciu dni śląska policja dwa razy złapała na rozmowie przez telefon podczas jazdy. Po raz pierwszy z początkiem sierpnia na Drogowej Trasie Średnicowej w Gliwicach, za co został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, a do jego kartoteki trafiło 12 punktów karnych. Po raz drugi policja za to samo zatrzymała go w Rudzie Śląskiej. Efekt był ten sam. 500 złotych mandatu i 12 punktów karnych.

Jak informuje śląska policja uwzględniając wcześniejsze wykroczenia, dotyczące przekroczenia dopuszczalnej prędkości, wobec kierowcy wystosowano wniosek o kontrolne sprawdzenie jego kwalifikacji.

Nagle podjechało złote bmw... :D

Może Cię zainteresować:

106 km/h na 1 Maja w Rudzie Śląskiej kosztowało go 1500 złotych i prawko

Autor: Jacek Skorek

10/08/2023

Na szczęście dróżnik zauważył stojące między szlabanami auto

Może Cię zainteresować:

Nie zauważył zamykających się szlabanów w Rudzie Śląskiej Wirku. Dobrze, że dróżnik zareagował

Autor: Jacek Skorek

28/07/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon