Fundacja wesprze kino "Patria" w Rudzie Śląskiej

By pozostało kinem studyjnym, pokazującym nietuzinkowe filmy, inspirującym, pobudzającym do myślenia. Chodzi oczywiście o najstarsze w Rudzie Śląskiej kino. Borykająca się z finansowymi problemami "Patria" będzie od teraz mieć wsparcie ze strony nowopowstałej Fundacji Kina Patria.

Kino Patria
Patria zyskała poważne wsparcie. Powstała Fundacja Kina Patria

Głównym celem założonej przez Krzysztofa Kasprzyka Fundacji jest wsparcie w działalności Kina Patria.

- Zależy nam na tym, aby Kino Patria pozostało Kinem. Studyjnym, Kinem. Miejscem nie tylko rozrywki, ale także edukacji: filmowej i okołofilmowej. Wierzymy w film, w jego niezwykłe wartości kulturowe i dydaktyczne, wierzymy w Kino, miejsce najlepsze do oglądania filmów! - mówi Krzysztof Kasprzyk z Fundacji Kina Patria. - Stawiamy sobie jedno, proste i jednocześnie niezwykle trudnie, zadanie: zwiększenie liczby widzów w kinie. Tak więc główna linia dzielności Fundacji skupia się na organizacji wydarzeń kinowo filmowych. Wydarzenia te są wartościowe kulturalnie i edukacyjnie.

Idąc za ciosem - już dziś, o godzinie 18.30, kino w Nowym Bytomiu zaprasza na specjalny pokaz filmu "Filip". Prelekcję przed filmem wygłosi pracownik UŚ oraz IPN, dr Mirosław Węcki. Opowie o życiu na Śląsku i w Rudzie Śląskiej podczas II wojny światowej. Prelekcja okraszona zostanie zdjęciami z epoki.

Za tydzień - 29 marca o godzinie 19.00 - pierwszy pokaz z cyklu Kino z psychologią. Tu prelekcję wygłoszą uczennice II Liceum Ogólnokształcącego z Rudy Śląskiej! Realizatorki projektu Zdrówko psychiczne.

- Fundacja pisze projekty, stara się o granty, zaczyna współpracę ze szkołami oraz instytucjami kultury, a nawet naszą rudzką telewizją. Fundacja to także szansa na pozyskiwanie środków na modernizację Kina. To także jeden z naszych celów. Tegoroczne problemy z ogrzewaniem, to także jeden z problemów do rozwiązania. Ogrzewanie nieopierające się na węglu, wymiana drzwi, wyciszenie foyer, a w przyszłości stworzenie Centrum Edukacji Medialnej - to nasze cele wieloletnie. Marzenia kształtują rzeczywistość - dlatego je mamy! - dodają założyciele Fundacji.

Jak wesprzeć Fundację Kina Patria?

Najlepszym ze wsparć jest obecność na seansach i organizowanych w kinie Patria wydarzeniach. Samą Fundację można wesprzeć poprzez wpłaty darowizny na rachunek bankowy:

Santander Bank 91 1090 2037 0000 0001 5327 6155

Darowiznę na rzecz Fundacji można odliczyć od dochodu. Wysokość darowizny dokumentuje się dowodem wpłaty na rachunek płatniczy obdarowanego lub jego rachunek w banku inny niż rachunek płatniczy – w przypadku darowizny pieniężnej.

8a1a966545cf84ecc67e06b509c4

Może Cię zainteresować:

Ruda Śląska. Czy kultowe kino Patria w Rudzie Śląskiej przetrwa?

Autor: Rudzianin

25/04/2021

Kino Patria Ruda Śląska

Może Cię zainteresować:

Kultowe kino „Patria” w Nowym Bytomiu wznawia działalność. Jest opał, bilety nie podrożeją

Autor: Michał Wroński

17/02/2023

Kino Patria Szyld

Może Cię zainteresować:

Rudzki ratusz włączy się w szukanie węgla dla „Patrii”. Kino nie chce zbiorek, ani datków

Autor: Michał Wroński

04/11/2022

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon