Finisz kampanii wyborczej. Od czego w razie wygranej zacznie rządy Michał Pierończyk?

Zabezpieczenie ciągłości pracy szkół oraz określenie ilu seniorów będzie wymagało pomocy w zimie, a także przygotowanie projektu przyszłorocznego budżetu – to najważniejsze cele na pierwsze 30 dni rządów dla Michała Pierończyka. O ile rzecz jasna zostanie wybrany na prezydenta Rudy Śląskiej. Na finiszu kampanii wyborczej zapytaliśmy byłego wiceprezydenta miasta o priorytety na początek ewentualnych rządów w mieście. Wyborcza dogrywka już w najbliższą niedzielę, 25 września.

UM Ruda Śląska
Michał Pierończyk

W razie wyboru na stanowisko prezydenta miasta Michał Pierończyk zamierza rozpocząć urzędowanie od spotkania specjalistów z zakresu zarządzania kryzysowego i pomocy społecznej.

- To jest kwestia ustalenia, co robimy jako miasto, w kontekście przygotowania do zimy, w stosunku do najsłabszych grup społecznych tj. dzieci szkolnych oraz samotnych seniorów – mówił Pierończyk w rozmowie w studio SlaZaga. Jak doprecyzował chodzi o zabezpieczenie placówek szkolnych tak, aby nauka prowadzona była w sposób nieprzerwany, bez pracy zdalnej oraz o zdiagnozowanie ile w mieście jest osób, które będą wymagały pomocy w zimie.

- Obawiam się sytuacji, że jeśli temperatura w zimie spadnie, to starsze samotne osoby będą zakręcały kaloryfery, nie będą paliły w piecu albo będą oszczędzały na innych wydatkach – ocenił Pierończyk.

Wśród priorytetów na pierwsze 30 dni urzędowania Pierończyk wymienia także przygotowanie przyszłorocznego budżetu (do 15 listopada prezydent musi przedstawić radzie miasta projekt uchwały budżetowej). Przy czym – i tu nie pozostawia złudzeń – z racji obecnej kryzysowej sytuacji trzeba będzie w budżecie szukać oszczędności.

- Będziemy musieli sprawdzić jakie są wydatki, gdzie zaoszczędzić. To nie będzie działanie proste, ale nieuniknione – mówi Pierończyk.

Na pytanie o to, co najbardziej utkwiło mu w pamięci z kończącej się właśnie kampanii wyborczej były wiceprezydent odpowiada krótko: mieszkańców.

- Spontaniczne reakcje mieszkańców, interakcje z ludźmi, których nawet nie znałem – mówi Pierończyk.


Michał Pierończyk

Może Cię zainteresować:

Michał Pierończyk w tej kampanii postawił na lokalność i „marketing szeptany”

Autor: Michał Wroński

11/09/2022

Konferencja prasowa Michała Pierończyka

Może Cię zainteresować:

Michał Pierończyk ogłosił swój program wyborczy. Zapowiada łączenie dzielnic i zielony rynek

Autor: Michał Wroński

16/08/2022

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon