Michał Pierończyk ogłosił swój program wyborczy. Zapowiada łączenie dzielnic i zielony rynek

To program konkretny i realny do zrealizowania – zapewnia Michał Pierończyk, kolejny z oficjalnych kandydatów na prezydenta Rudy Śląskiej. W ogłoszonym we wtorek (16 sierpnia) programie znalazła się zapowiedź łączenia dzielnic poprzez zagospodarowanie terenów po kopalni „Pokój” i kopalni „Polska Wirek”, zielony rynek w Nowym Bytomiu i nie wycinanie drzew bez potrzeby.

M. Wroński
Konferencja prasowa Michała Pierończyka

Od podziękowań dla żony, a także byłej wiceprezydent Rudy Śląskiej – Anny Krzysteczko – popierających go radnych oraz lokalnych działaczy społecznych i politycznych rozpoczął we wtorek (16 sierpnia) swoją konferencję prasową Michał Pierończyk, oficjalny już kandydat na prezydenta Rudy Śląskiej. Oficjalny, gdyż w ubiegły piątek złożył w gminnej komisji wyborczej prawie 6 tys. podpisów z poparciem swojej kandydatury. Przy okazji wtorkowej konferencji, odbywającej się na terenach zielonych w Wirku Pierończyk przedstawił swoje hasło wyborcze („zawsze dla rudzian”) i program wyborczy.

- Program to cztery filary, spójne ze strategią rozwoju miasta, którą realizujemy od 2013 roku – podkreślił Pierończyk, który przez ponad 11 ostatnich lat był wiceprezydentem Rudy Śląskiej.

- To miasto dobre do pracy, zamieszkania i wypoczynku. To miasto inwestycji, miasto ciągłego rozwoju w dialogu z przedsiębiorcami. To miasto dzielnic, które nie dzielą, a łączą miejsca i ludzi – wyliczał Pierończyk. W kontekście tego ostatniego podkreślił plan łączenia dzielnic poprzez zagospodarowanie terenów po kopalni „Pokój” i kopalni „Polska Wirek”.

- To miasto zielonego rynku w Nowym Bytomiu, miasto gdzie szanuje się zieloną i błękitną infrastrukturę. To miasto, gdzie nie wycina się drzew bez potrzeby. To miasto obywatelskie, miasto dialogu ze wszystkimi mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi. To miasto, gdzie ludzie mają poczucie, że mają wpływ na prezydenta i na to, co się w mieście dzieje. To miasto, które nie zapomina o najmłodszych i to miasto dziedzictwa, które pamięta o swojej historii – wyliczał Pierończyk.

- To program konkretny i realny do zrealizowania w tej krótkiej rocznej kadencji. Jestem doświadczonym samorządowcem, nie obiecują gruszek na wierzbie – zapewniał Pierończyk.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruda Śląska Urząd Miasta

Wiadomo już ilu kandydatów powalczy o prezydenturę

Zonkile

W Rudzie Śląskiej wyrosną "Pola Nadziei"

Michał Pierończyk prezydentem Rudy Śląskiej

Kim jest Michał Pierończyk, nowy prezydent Rudy Śląskiej?

Michał Pierończyk na prezydenta Rudy

Związek Górnośląski poparł kandydaturę Michała Pierończyka

Wieszolekgrob

IPN uczci Augustyna Wieszołka powstańczym znakiem na grobie

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Spotkanie 29 04 21 1

Pierwsze spotkanie on-line z Grażyną Dziedzic