Finisz kampanii wyborczej. Od czego w razie wygranej zacznie rządy Krzysztof Mejer?

Przygotowanie programu osłonowego dla najuboższych mieszkańców w odpowiedzi na obecny kryzys energetyczny, a także przejrzenie projektu przyszłorocznego budżetu - to najważniejsze cele na pierwsze 30 dni rządów dla Krzysztofa Mejera. O ile rzecz jasna zostanie wybrany na prezydenta Rudy Śląskiej. Na finiszu kampanii wyborczej zapytaliśmy byłego wiceprezydenta miasta o priorytety na początek ewentualnych rządów w mieście. Wyborcza dogrywka już w najbliższą niedzielę, 25 września.

Mejerfoto

W razie wyboru na stanowisko prezydenta miasta Krzysztof Mejer zamierza rozpocząć urzędowanie od przygotowania programu osłonowego dla najuboższych mieszkańców.

- To ma związek z kryzysem energetycznym, jakiego doświadczamy. To jest priorytet – podkreśla Krzysztof Mejer. Jak dodaje, drugim priorytetem na pierwsze 30 dni rządów będzie przejrzenie projektu uchwały budżetowej (do 15 listopada prezydent musi przedstawić ten projekt radzie miasta)

- Zakładam, że ten budżet jest już przygotowany i czeka na nowego prezydenta. Będę musiał przeanalizować wszystkie wydatki w tym budżecie, być może je poprzesuwać między poszczególnymi działami, zastanowić się w jakim zakresie realizować inwestycje w przyszłym roku – zapowiada Mejer.

- Pracując na projektem budżetu spotkam się z każdym klubem, zapytam o oczekiwania, postaram się część z nich zrealizować. Oczywiście trzeba będzie pójść na pewne kompromisy, ale to nie jest problem – deklaruje były wiceprezydent, który w razie wygranej nie może liczyć (przynajmniej na początek) na stabilną większość w radzie miasta.

Na pytanie o to, co najbardziej utkwiło mu w pamięci z kończącej się właśnie kampanii wyborczej Mejer odpowiada krótko: mieszkańców.

- Poznałem wielu młodych, dynamicznych mieszkańców, którzy chcą coś robić, choć nie do końca wiedzą jak się za to zabrać. Chciałbym ich zgromadzić w radach dzielnic, przygotować ich do późniejszej pracy w radzie miasta. Widzę tu ogromny, niewykorzystany potencjał – mówi Mejer.

Kandzior i merje

Może Cię zainteresować:

Krzysztof Mejer z poparciem radnego z PiS. Takie rzeczy tylko w Rudzie Śląskiej

Autor: Arkadiusz Nauka

17/09/2022

Krzysztof Mejer

Może Cię zainteresować:

Krzysztof Mejer: Przed nowym prezydentem będzie naprawdę trudny rok lub półtora, ponieważ sytuacja samorządów w całej Polsce jest dramatyczna.

Autor: Patryk Osadnik

23/07/2022

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Michał Pierończyk

Od czego w razie wygranej zacznie rządy Michał Pierończyk?

Rada miasta Ruda Śląska

Jak nowy prezydent żyć będzie z radą? Szachy już się zaczęły

Tablica Prezydent Miasta Ruda Śląska

Ile głosów potrzeba, by zostać prezydentem miasta?

Football

Kolejne wybory? Niektórzy kandydaci już deklarują start

Parking Ruda Śląska

Koniec parkowania za darmo? Pytamy kandydatów na prezydenta

Apel "To nie jest wysypisko"

Kandydaci na prezydenta o budowie w mieście spalarni odpadów

Urząd miasta Ruda Śląska

Oto najważniejsze wyzwania dla prezydenta Rudy Śląskiej