Finisz kampanii wyborczej. Od czego w razie wygranej zacznie rządy Krzysztof Mejer?

Przygotowanie programu osłonowego dla najuboższych mieszkańców w odpowiedzi na obecny kryzys energetyczny, a także przejrzenie projektu przyszłorocznego budżetu - to najważniejsze cele na pierwsze 30 dni rządów dla Krzysztofa Mejera. O ile rzecz jasna zostanie wybrany na prezydenta Rudy Śląskiej. Na finiszu kampanii wyborczej zapytaliśmy byłego wiceprezydenta miasta o priorytety na początek ewentualnych rządów w mieście. Wyborcza dogrywka już w najbliższą niedzielę, 25 września.

Mejerfoto

W razie wyboru na stanowisko prezydenta miasta Krzysztof Mejer zamierza rozpocząć urzędowanie od przygotowania programu osłonowego dla najuboższych mieszkańców.

- To ma związek z kryzysem energetycznym, jakiego doświadczamy. To jest priorytet – podkreśla Krzysztof Mejer. Jak dodaje, drugim priorytetem na pierwsze 30 dni rządów będzie przejrzenie projektu uchwały budżetowej (do 15 listopada prezydent musi przedstawić ten projekt radzie miasta)

- Zakładam, że ten budżet jest już przygotowany i czeka na nowego prezydenta. Będę musiał przeanalizować wszystkie wydatki w tym budżecie, być może je poprzesuwać między poszczególnymi działami, zastanowić się w jakim zakresie realizować inwestycje w przyszłym roku – zapowiada Mejer.

- Pracując na projektem budżetu spotkam się z każdym klubem, zapytam o oczekiwania, postaram się część z nich zrealizować. Oczywiście trzeba będzie pójść na pewne kompromisy, ale to nie jest problem – deklaruje były wiceprezydent, który w razie wygranej nie może liczyć (przynajmniej na początek) na stabilną większość w radzie miasta.

Na pytanie o to, co najbardziej utkwiło mu w pamięci z kończącej się właśnie kampanii wyborczej Mejer odpowiada krótko: mieszkańców.

- Poznałem wielu młodych, dynamicznych mieszkańców, którzy chcą coś robić, choć nie do końca wiedzą jak się za to zabrać. Chciałbym ich zgromadzić w radach dzielnic, przygotować ich do późniejszej pracy w radzie miasta. Widzę tu ogromny, niewykorzystany potencjał – mówi Mejer.

Kandzior i merje

Może Cię zainteresować:

Krzysztof Mejer z poparciem radnego z PiS. Takie rzeczy tylko w Rudzie Śląskiej

Autor: Arkadiusz Nauka

17/09/2022

Krzysztof Mejer

Może Cię zainteresować:

Krzysztof Mejer: Przed nowym prezydentem będzie naprawdę trudny rok lub półtora, ponieważ sytuacja samorządów w całej Polsce jest dramatyczna.

Autor: Patryk Osadnik

23/07/2022

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon