Dwaj mężczyźni z Rudy Śląskiej znęcali się z wyjątkowym okrucieństwem nad 15-latkiem

Jak można nazwać takich osobników? Bo ludźmi raczej nie. Dwaj mężczyźni z Rudy Śląskiej w okrutny sposób znęcali się nad 15-latkiem. Bili go, strzelali do niego z pistoletu śrutowego i przypalali papierosami.

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 17 i 20 lat, podejrzanych o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad 15-latkiem.

W okrutny sposób znęcali się nad 15-letnim chłopcem

W połowie ubiegłego tygodnia ojciec chłopca powiadomił policjantów, że jego syn stał się ofiarą przemocy i tortur. 15-latek opowiedział o starszych od niego chłopakach, którzy kilkukrotnie kazali mu pić alkohol, a następnie bili go, strzelali do niego z pistoletu na stalowe kulki, przypalali papierosami i odurzali narkotykami. U nastolatka stwierdzono złamany nos, stłuczony mózg i kciuk, ułamany ząb oraz liczne rany i stłuczenia na tułowiu i nogach. Konieczne było udzielenie mu pomocy medycznej.

Policjanci z wydziału kryminalnego w Rudzie Śląskiej natychmiast zajęli się sprawą. Ustalili, że to dwóch młodych mieszkańców Rudy, mających zaledwie 17 i 20 lat, czyli niewiele starszych od ofiary, znęcało się ze szczególnym okrucieństwem nad 15-latkiem. Młodzi mężczyźni okazali się być pseudokibicami jednego ze śląskich klubów piłkarskich. Policjanci zatrzymali mężczyzn z Rudy Śląskiej.

Zwyrole z Rudy Śląskiej okazali się być pseudokibicami jednej ze śląskich drużyn

Śledczy zabezpieczyli dowody wskazujące na ich działanie i okrucieństwo wobec pokrzywdzonego. Z ustaleń kryminalnych wynika, że takich ofiar jak 15-latek mogło być więcej, dlatego policjanci cały czas pracują nad tą sprawą, docierając do kolejnych osób.

Obu zatrzymanym przedstawiono zarzuty:

  • znęcania się ze szczególnym okrucieństwem,
  • spowodowania uszczerbku na zdrowiu,
  • rozpijania małoletniego,
  • nakłaniania go do zażywania środków odurzających.

Na wniosek śledczych, rudzki sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za te przestępstwa grozi im nawet 10 lat więzienia.

Kontrola policji (zdjęcie ilustracyjne)

Może Cię zainteresować:

49-latek jechał w nocy jedną z głównych ulic Rudy Śląskiej zygzakiem. Miał 1,4 promila alkoholu!

Autor: Katarzyna Pachelska

26/01/2023

Rudzianin spędzi resztę życia w celi

Może Cię zainteresować:

Horror na osiedlu "Sielanka" w Tarnowskich Górach. Młody rudzianin chciał udusić partnerkę

Autor: Jacek Skorek

25/01/2023

Dwóch mężczyzn wydobywało węgiel w Bielszowicach

Może Cię zainteresować:

Biedaszyb w Rudzie Śląskiej. Wydobywali węgiel pod nosem mieszkańców

Autor: Jacek Skorek

20/01/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon