Dlaczego warto farbować włosy w domu?

Farbowanie włosów u fryzjera to spory wydatek. Szczególnie jeśli szybko robią Ci się odrosty. Tymczasem w renomowanych drogeriach znajdziesz profesjonalne farby do włosów od znanych producentów. Z ich pomocą bez problemu uzyskasz wymarzony kolor bez wychodzenia z domu. Jakie jeszcze zalety niesie ze sobą domowa koloryzacja i kiedy warto ją wykonać?

Adobestock 634401910

Komfort i swoboda

Farbowanie włosów w domu jest dużo tańsze niż wizyta u fryzjera. Wystarczy, że kupisz farbę i kilka drobnych akcesoriów, dzięki którym bezpiecznie ją nałożysz. W swoim własnym domu będziesz czuć się komfortowo i swobodnie. Koloryzację możesz wykonać w dowolnie wybranym przez siebie terminie o preferowanej porze dnia. Salony fryzjerskie często znajdują się przy ruchliwych ulicach, przez co każdy przechodzeń może zobaczyć Cię ze świeżo nałożoną farbą na głowie i bez makijażu. Taka sytuacja powoduje spory dyskomfort, przez co nie będziesz mogła odpowiednio się zrelaksować. Farbując włosy w domowych warunkach, nie musisz przejmować się swoim wyglądem. W każdej chwili możesz zrobić sobie kawę lub herbatę, a nawet przeczytać ulubioną książkę. Jeśli poprosisz o pomoc koleżankę, to szybko uporacie się z nałożeniem farby i spędzicie razem wyjątkowo udany czas.

Szeroka gama kolorów do wyboru

W salonie fryzjerskim pracownicy mają bardzo napięte grafiki. Dlatego często klientki nie mają wystarczająco dużo czasu, aby zastanowić się nad wyborem farby. Dodatkowo salon dysponuje ograniczoną liczbą produktów i ich wersji kolorystycznych. Niekiedy zdarza się również, że efekt nie spełnia oczekiwań klientki, a mimo to trzeba zapłacić za usługę. Farbując włosy w domu, zyskujesz pełną kontrolę nad tym, jaki kolor pojawi się na Twojej głowie. W sklepach znajdziesz szeroką gamę kolorów do wyboru, spośród których z łatwością wybierzesz optymalny dla Ciebie odcień. Na opakowaniu każdej farby jest grafika, dzięki której szybko sprawdzisz, jak dany kolor będzie się prezentował na Twoich włosach. Ryzyko pomyłki jest bardzo małe, a doskonały efekt możesz uzyskać już po jednym farbowaniu.

Łatwa aplikacja

Może Ci się wydawać, że farbowanie włosów jest trudne i zajmuje dużo czasu, jednak to nie do końca jest prawdą. Oczywiście do takiego zabiegu musisz się odpowiednio przygotować, ale sama procedura jest bardzo intuicyjna i przebiega niezwykle sprawnie. Jak stosować profesjonalne farby do włosów? Przede wszystkim musisz uważnie przeczytać instrukcję dołączoną do opakowania. Następnie przygotuj sobie miskę, pędzelek, rękawiczki ochronne, pelerynę i inne niezbędne akcesoria. Farbę musisz dobrze wymieszać, aby miała jednolitą konsystencję. Włosy trzeba starannie rozczesać i podzielić na mniejsze sekcje. Farbowanie włosów rozpocznij od włosów znajdujących się najbliżej skóry, a następnie schodź powoli w dół. Po upływie wskazanego przez producenta czasu preparat należy dokładnie zmyć, nie pomijając przy tym żadnej sekcji.

Pierwsze farbowanie może być dla Ciebie wyzwaniem. Jednak z każdym kolejnym zabiegiem nabierzesz wprawy, dzięki czemu Twoje włosy będą się wspaniale prezentowały. Samodzielne nałożenie farby daje dużo satysfakcji. W trakcie zabiegu możesz się zrelaksować i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jest to świetny sposób na podreperowanie domowego budżetu.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon