Czy ten pan i ta pani są... poszukiwani? W Rudzie Śląskiej wpadła para unikająca więzienia

Niecodzienne "trafienie" zaliczyli policjanci z Rudy Śląskiej zajmujący się poszukiwaniem osób poszukiwanych do odbycia kary i ściganych listami gończymi. Podczas pieszego patrolu w Halembie postanowili wylegitymować siedzącą wśród zieleni parę. I się zaczęło...

policja.pl
Poszukiwana para trafiła do zakładów karnych

Policjanci z komisariatu piątego, patrolujący rejon ulic 1 Maja i Halembskiej, między marketem Aldi a Aquadromem, napotkali siedzących tam mężczyznę z kobietą. Postanowili wylegitymować oboje, ale żadne nie posiadało dokumentów. Mężczyzna zaczął dodatkowo kręcić i podawać różne zmyślone dane.

- Patrol wezwał na miejsce radiowóz, który przewiózł parę do komisariatu. Tam szybko mężczyźnie przypomniało się jak naprawdę się nazywa. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach wyszło na jaw, że jest poszukiwany do odbycia kilku wyroków wydanych przez sądy w Rudzie Śląskiej i Lublińcu. Mundurowi sprawdzili również będącą z nim kobietę i o dziwo ona również była poszukiwana przez rudzki sąd celem doprowadzenia do więzienia - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

43-letni mężczyzna miał "na koncie" w sumie cztery wyroki - 25 dni, 90 dni, półtora roku i trzy miesiące. Jego 40-letnia koleżanka - 90 dni do odsiadki. Nie spieszyło się im jednak za kratki, woleli się ukrywać. Przypadkowe wylegitymowanie przez pieszy patrol sprawiło, że trafili najpierw do policyjnego aresztu, wczoraj już do zakładów karnych.

Pożar hali magazynowej w Halembie

Może Cię zainteresować:

Doszczętnie spłonęła hala magazynowa w Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

29/01/2024

Przychodnia w Nowym Bytomiu wychodzi powoli na plus

Może Cię zainteresować:

Połowa miejskich przychodni zdrowia w Rudzie Śląskiej na minusie. Będą programy naprawcze

Autor: Jacek Skorek

26/01/2024

Kto dziś ma czas na sprzątanie sieni? Można zlecić...

Może Cię zainteresować:

Masz dość sprzątania klatki schodowej? Rudzka Spółdzielnia Mieszkaniowa daje rozwiązanie

Autor: Jacek Skorek

22/01/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon