Czy opłaca się zakładać lokatę kwartalną?

Lokaty kwartalne, czyli 3-miesięczne cieszą się dość dużą popularnością. Wynika to głównie z faktu, że większość banków oferuje aktualnie bardzo wysokie oprocentowanie. Umieszczając na lokacie pieniądze, możesz więc nie tylko odzyskać zainwestowane środki, ale także otrzymać odsetki. Jest to sposób na chociaż minimalne zabezpieczenie się przed utratą wartości oszczędności. Sprawdź, co musisz wiedzieć o takiej lokacie.

Czy opłaca się zakładać lokatę kwartalną?

Lokata kwartalna – to musisz o niej wiedzieć

Lokata kwartalna jest zawierana na okres 3 miesięcy. Klient, który się na nią decyduje, wpłaca do banku określoną sumę, z której ta instytucja finansowa może swobodnie korzystać. W zamian za to, po upływie terminu obowiązywania umowy, zwraca on wpłacone środki wraz z odsetkami. Przez 3 miesiące klient może wypłacić swoje pieniądze, ale nie ma możliwości dokonywać wpłat uzupełniających.

Lokata kwartalna to świetne rozwiązanie dla osób, które mogą pozwolić sobie na zdeponowanie w banku określonej kwoty przez 3 miesiące. Jeśli planujesz w przyszłości większy wydatek, na który odkładasz pieniądze, a dodatkowo chcesz, aby Twoje oszczędności nieco wzrosły, to pomyśl o jej założeniu.

Pieniądze zgromadzone na lokacie kwartalnej możesz w dowolnym momencie wypłacić, jeśli okaże się, że ich potrzebujesz. Musisz jednak liczyć się z tym, że otrzymasz tylko wpłacony kapitał, a wypracowane odsetki przepadną. Banki bardzo niechętnie przychylają się bowiem do wniosku o wypłatę chociaż ich niewielkiej części.

Jeśli zastanawiasz się nad założeniem lokaty kwartalnej, ale nie wiesz, który bank oferuje najlepsze warunki, sprawdź ranking dostępny pod adresem https://finanse.rankomat.pl/ranking-lokat-3-miesiace/.

Jak wybrać lokatę kwartalną?

Zanim wybierzesz konkretną lokatę, porównaj poszczególne oferty pod względem:

· minimalnej i maksymalnej kwoty wpłaty,

· wysokości oprocentowania,

· dodatkowych wymagań, które musisz spełnić,

· promocyjnych warunków.

Wybierz ofertę banku, który oferuje najwyższe oprocentowanie. Jest to bez wątpienia najważniejsze kryterium, które trzeba wziąć pod uwagę. Im wyższe oprocentowanie, tym możesz więcej zyskać. Zwróć jednak uwagę także na dodatkowe warunki, które ewentualnie musisz spełnić. Może się bowiem okazać, że bank wymaga np. założenia konta, co wiąże się z dodatkowymi opłatami. Innym ważnym parametrem jest maksymalna kwota wpłaty. Jeśli limit wybranej oferty wynosi np. 10 000 zł, to nie będziesz mógł zdeponować większej sumy.

Zanim podejmiesz konkretną decyzję, sprawdź najpopularniejsze lokaty, które sprawdzisz na finanse.rankomat.pl. Tylko wnikliwe przeanalizowanie warunków ofert pozwoli Ci dokonać najlepszego wyboru.

Lokata kwartalna może być świetną alternatywą dla konta oszczędnościowego, jeśli wiesz, że nie będziesz potrzebował zdeponowanej kwoty. Umieszczone na niej pieniądze są bezpieczne. Dba o to Bankowy Fundusz Gwarancyjny. W większości przypadków lokaty są zdecydowanie lepiej oprocentowane niż standardowe konta, co pozwoli Ci pomnożyć zdeponowane na nich oszczędności. Nie możesz liczyć na ogromne zyski, ale ze względu na bezpieczeństwo oraz wygodę jest to korzystne rozwiązanie.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon