Chorujemy na potęgę! 10642 wizyt lekarskich w tym tygodniu w przychodniach Szpakmed w Rudzie Śląskiej

Czy nie macie wrażenia, że wszyscy wokół są chorzy? Kaszel, katar, temperatura, bóle mięśni, osłabienie i inne nieprzyjemności. Ze statystyk przychodni Szpakmed w Rudzie Śląskiej wynika, że właśnie przechodzimy szczyt zachorowań. Lekarze z tych przychodni pobili w kończącym się tygodniu rekord - 113 medyków zrealizowało 10 642 wizyt.

Pixabay
Chory chłopiec (zdjęcie ilustracyjne)

Grupa Szpakmed, prowadząca w Rudzie Śląskiej trzy przychodnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej na NFZ, w Bykowinie, Rudzie 1 i Goduli, podsumowała mijający roboczy tydzień.

W ciągu tego tygodnia przychodnie przyjęły więcej pacjentów niż w całym sierpniu 2022

- Kończący się właśnie tydzień był najbardziej pracowitym w historii Grupy Szpakmed. Liczba chorych pacjentów sprawiła, że w ciągu tylko pięciu ostatnich dni przyjęliśmy więcej pacjentów niż w całym sierpniu tego roku - mówi Michał Rozewicz, prezes Grupy Szpakmed.

Przychodnie pracują na pełnych obrotach, i to nawet poza zwykłymi godzinami pracy, przyjmując pacjentów do 22 w nocy. Jednego dnia przychodnia Szpakmedu
przyjmowała do północy, aby obsłużyć najmniejszych pacjentów.

Ponad 13 tys. telefonów na infolinię przychodni

Te liczby robią wrażenie. 113 lekarzy pracujących w przychodniach tej sieci zrealizowało od 28 listopada do 2 grudnia 2022 r. aż 10 642 wizyt, a infolinia rejestrująca pacjentów odebrała 13 402 połączeń. Konsultanci odbierali średnio 223 połączenia przychodzące na godzinę. Lekarze wystawili 9058 recept.

- W tych ciężkich dniach każdy członek naszego zespołu daje z siebie sto procent serca, poświęcenia i zaangażowania. Zdajemy sobie sprawę, iż liczba tych wizyt wynika z zaufania, jakimi obdarzają nas nasi dotychczasowi oraz nowi pacjenci za które najmocniej dziękujemy, aby go jednak nie zawieść intensywnie pracujemy nad tym, jak jeszcze mocniej zwiększyć wydolność naszych placówek – wkrótce ogłosimy kilka dobrych informacji - obiecuje Michał Rozewicz.
Rejestrator wjazdu na czerwonym pojawi się na skrzyżowaniu w Czarnym Lesie

Może Cię zainteresować:

Rejestrator na skrzyżowaniu w Czarnym Lesie i odcinkowy pomiar na DTŚ

Autor: Jacek Skorek

28/11/2022

Stronniczy wybór książek, to ich siła

Może Cię zainteresować:

Nie chcemy być nijacy - Księgarnia Stronnicza w Rudzie Śląskiej was zaskoczy!

Autor: Jacek Skorek

29/11/2022

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon